» Poradna » Programy

Excel - úprava obsahu nezamčených buněk na zamčeném listu

Hezký den,narazila jsem na takovou doufám maličkovt v excel 07, se kterou si nevím rady. Na zamčeném listu nejde v některých nezamčených buňkách upravovat jejich obsah: při prokliknutí do buňky se objeví kurzor, ale původní obsah zmizí. Lze tedy vepsat zcela nový text (například místo "pes" vepsat "kočka"), ale třeba při překlepu to nelze pouze opravit (např. "alík" tak nelze upravit na "Alík" pouhou opravou písmene A) . Je to problém, protože obsah je samozřejmě mnohem složitejší než jedno slovo.Čím to ale je?Díky za pomoc

Odpovědi na otázku

Nejspíš to bude tím, že s Excelem neumíš. Buňka se edituje v editačním řádku, nebo pomocí klávesy F2.

Skvělá odpověď. Se sešity nepracuji já, ale cca 20 jiných uživatelů, kteří s ním ani moc pracovat nechtějí a toto po nich nemůžu chtít. V některých buňkách úprava prokliknutím jde, v jiných se obsah smaže, tak to asi musí být něčím víc, než jen korektním způsobem editace v zamčeném listu.

To jako chceš opravdu tvrdit, že se prokliknutím na buňku vymaže její obsah? Tak to jsem zvědavý, kdo ti to bude věřit.

A mimochodem, ani toto nefunguje. Prostě v některých úprava lze, v jiných ne. Nepotřebuji vědět, že nejsem expert. Kdybych byla expert, nepotřebuji hledat řešení na diskuzním fóru.

není to tím, že to nefunguje, když je text v buňce moc dlouhý? ulož někam ten excel a řekni, kde to nefunguje...

Délkou to není. Někdy je text jen dva znaky, jinde obvykle 10. Zkoušela jsem měnit nějaká nastavení a dostala jsem se někam, kde v jednom sloupci vyplněná data editovat jdou a v druhém ne a přitom je vše nastaveno stejně.. List se zamyká makrem při editaci konkrétních buněk, ale buňky, které potřebuji editovat jsou odemčené vždy...

Tak prostě zruš ty makra. Místo .xlsm to ulož jako .xlsx a bude to bez maker.

Zajímavé. Právě jsem přišla na to, že editovat lze jen obsah buňky vložený přes ctrl+v, přímo vepsaný prostě při pokusu o editaci zmizí.

Hezký den, ano, měl jsem stejný problém, ale existuje jednoduché řešení: Ve stejném okně, ve kterém u buněk nastavujete, že se po uzamčení listu nemají zamykat (Formát buněk, Zámek), je potřeba vedle zatržítka "uzamknout" NEmít zatržené také "skrýt vzorce". Pak vše funguje.

To je ono, děkuji za pomoc.