» Poradna » Programy

Excel - speciální znak * při vyhledávání a záměna za jiný znak

Dobrý den.Potřeboval jsem v excelové tabulce nahradit výskyty znaku * za jiný znak. Bohužel excel na ně reagoval ne jako na písmeno, určené k záměně za jiné písmeno, ale jako na logický operátor s významem "nahraď všechno".Změna typu buňky z obecného formátu na textový ani vložení * do uvozovek nic nezměnily. * nebyla součástí vzorce, ale textu v buňkách tabulky, což je asi jedno.Jde to nějak obejít, nebo musím podobné situace řešit manuálním přepsáním všech znaků?

Odpovědi na otázku

Asi bych potřeboval vidět, jak taková buňka s hvězdičkou vypadá. Zkoušel jsem to přes CONCANTENATE, ale sloučit úvodní apostrof s textem nebo číslem je pro Excel očividně problém...

Pokud chcete nahradit symbol *, napište ~*
Ta vlnovka znamená, že chcete nahradit ten znak za vlnovkou a hvězdička tak ztrácí svou původní funkci.

Vetsinou se tyto specialni znaky daji nejak "zneaktivnit", typicky se tesne pred na napise zpetne lomitko. Vice viz napoveda Excelu nebo Google apod.

aha, tak viz Daniel - mel jsem ten dotaz otevreny moc dlouho

Díky všem, úspšně vyřešeno.Mimochodem, nápovědu i google jsem před položením dotazu zde zkoušel, ale neuspěl.