» Poradna » Programy

Excel - sloupcové grafy přebarvení (je to possible?)

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně excelu. Abych to správně vysvětlil. Mám data za roky 2017, 2018, 2019 a 2020 za jednotlivá odvětví. Odvětví A, B,C a D, která jsem hodil do jednoho sloupcového grafu.Tzn.Odvětví A (sloupcové grafy za rok 2017,18,19,20)Odvětví B (sloupcové grafy za rok 2017,18,19,20)Odvětví C (sloupcové grafy za rok 2017,18,19,20)Odvětví D (sloupcové grafy za rok 2017,18,19,20)Vše je naskládané v jednom sloupcové grafu, aby bylo možné vidět, jak se tato odvětví vyvíjí. Každé odvětví má tedy celkem 4 úzké grafy vedle sebe. Takto je to pro mě přehledné a chtěl bych to takto nechat a neměnit.Nicméně se jedná o import z toho odvětví do EU bez Velké Británie a já bych tam chtěl dodat i s Velkou Británií. Nicméně bych preferoval nedělat zvlášť EU (bez) a zvlášť EU (s V.B.), protože je to v podstatě identické, akorát u EU (s V.B.) je toho o trochu více, proto mě napadlo dát to do jednoho grafu všechno.Jestliže se v EU (s V.B.) u odvětví A v roce 2017 dováží celkem 100, je možné kliknout na daný sloupeček a říct excelu, do 80 bodů (EU bez V.B.) mi ten sloupeček vyznač fialově a od 80 červeně (EU s V.B.). Pak si vedle kliknout zase do odvětví A do roku 2018 a udělat to samé, takto to ručně udělat do roku 2020 a přesunout se v tom samém grafu na rok 2017 zase u odvětví B, dodělat všechny roky. Přesunout se na odvětví C a tak dále (všechno v tom jednom grafu)? Vím, že existuje graf s limitou, nicméně nelze udělat univerzální limita pro všechny tyto grafy, protože každý graf je individuální a má svoji individuální limitu.Vím, že je to složité a komplikované i na vysvětlení. Nicméně jsem se chtěl zeptat, jestli to takto udělat jde. Pokud to nepůjde, tak ten graf asi budu muset násilím upravit, že tam přidám ten kousek sám ručně anebo udělám oba grafy zvlášť.Moc díky za odpovědi

Odpovědi na otázku

Já bych chtěl vysvětlení: "...je to possible?..." . co to je?https://office.lasakovi.com

Possible anglicky znamená "možné", proto jsem to tam napsal ve smyslu, zdali je to možné to takto udělat, aby to rovnou naznačovalo v titulku, jestli to, co bych chtěl udělat není nesmysl. Tím, že jsem v poslední době vystaven hodně angličtině, tak jsem to neřešil a napsal takto.

'být vystaven hodně angličtině' to asi dostatečně vysvětluje.

Já jsem opravdu rád, že se řeší nadpisek se slovem "possible", místo toho aby se řešil můj dotaz. Velmi děkuju

Jestli to je domácí úkol, tak okamžitě nahlas školu a třídu.