» Poradna » Programy

Excel - sčítání

Dobre rano, jdu za vami s prekerkou se kterou si ani za boha nevim rady. Potreboval bych nejak v excelu vymyslet nasledujici: bunka A1 napisu cislo, napriklad 2, bunka A2 bude scitat bunku A1+A2, (A2 bude mit pocatecni stav napriklad 20), tudiz ted by se mi jako vysledek A2 zobrazilo 22. Jenze ted bych potreboval, kdyz v bunce A1 prepisu puvodni hodnotu napr. z 2 na 25, aby mi v bunce A2 zustala zapocitana jak ta puvodni hodnota, tak ta nova, tzn. 47. Uprimne vubec nevim, jak se s tim poprat, snad si i myslim, ze je to nerealny, ale vic hlav, vic vi. Dekuju moc predem za vase napady a rady.

Odpovědi na otázku

"... aby mi v bunce A2 zustala zapocitana jak ta puvodni hodnota, tak ta nova, tzn. 47"Nesmysl, nelze. Jedna buňka = jedna hodnota.

Myslel jsem si to, diky moc!

to sa z principu fungovania matematiky neda. Je ti jasne, ze vzorec je vzdy a+b=c a ak zmenis a alebo b, tak sa zmeni c

Pokud budeš měnit jen hodnotu v jednom sloupci, pak by to bylo možné přes pomocné sloupce a buňka A2 by zobrazovala pouze textovou hodnotu toho výsledku z těch pomocných sloupců.

automaticky to nepůjde, výpočet nemůže odkazovat na vlastní bňku došlo by k zacyklení, pokud bys to chtěl tak jak jsi to zadal musel bys naprogramovat událostní funkci události listu change otestovat zda o jakou buňku se jedná a reagovat na změnu dané buňky, více hodnot v další Buňce jedině jako text, s tím že funkce by si v rámci listu buď pamatovala poslední hodnotu nebo brala vždy tu poslední z textu v té druhé Buňce.