» Poradna » Programy

Excel - scénáře (domácí úkol)

Dobrý den, nedokázal by prosím někdo pomoct? Nenapadá mě, jak na to. Děkujináklady = 1523 + 3,7*výnosy Na další list přichystejte scénáře, které budou simulovat různou výši fixních nákladů ve výše uvedené rovnici. Do tabulky připravte do prvního sloupce různé výše výnosů – v rozmezí 10 – 200, krok 10 a k nim dopočítejte dle výše uvedené rovnice náklady (hodnota fixních nákladů v rovnici bude měněna scénářem, tuto hodnotu umístěte do vhodné buňky a ve vzorci se na ni odkažte). Definujte tři scénáře pro různé případy fixní složky nákladů. Pesimistický scénář (tak jej také nazvěte) předpokládá fixní náklady ve výši 1830 Kč, pravděpodobný scénář uvažuje o 1480 Kč jako o fixní složce celkových nákladů a optimistická varianta připouští nejnižší možnou hodnotu fixních nákladů na úrovni 1230 Kč.

Odpovědi na otázku

Použij excel a vzorce.

A zápisky z přednášky, ze cvičení, skripta, rady strýčka Gůgla...

A protože Poradna není určena k řešení domácích úkolů, doufám, že tohle je nejlepší rada, kterou tady dostaneš.

A co už si si stihla vytvořit? Má to být tabulka o 20 řádcích a 4 sloupcích. Nápovědu jak sestavit vzorec, máš zadanou. Při tvorbě jen nezapomeň na absolutní adresaci buněk pomocí $ (dolaru) klávesou F4.