» Poradna » Programy

Excel - šablona podmíněného formátování

Zdravím,v Excelu často používám několik v podstatě stejných pravidel podmíněného formátování (např. buňky ve výběru, které obsahují nejmenší/nejvyšší hodnotu mají modré/červené pozadí) a už mě nebaví to pořád naklikávat.Rád bych si proto vytvořil nějaké "makro" kde by stačilo vybrat oblast a stisknout tlačítko. Toto si dokážu vytvořit v šabloně dokumentu s makry. Problém je, že bych chtěl tuto funkci využívat i v jiných souborech (co mi např. někdo pošle).Neznáte nějaké elegantní řešení?Díky.

Odpovědi na otázku

Pokud už máš nahrané (nebo funkční makro), stačí když ho uložíš do souboru PERSONAL.xlsb (Osobní sešit maker), který se otevírá v každém procesu Excel.exe, tak že bude funkční (a viditelný v makrech) i když budeš mít pokaždé jiný sešit.xpb