» Poradna » Programy

Excel - rozhozená grafika při tisku

V MS Ofiice 2013 Standard mám problém v Excelu. U několika souborů při tisku mi to rozhazuje grafiku. Posune to vložené logo "obrázek" a celkově se to rozhodí.Je to problém konkrétního uživatelského účtu ve windows. Když stejný soubor na stejném počítači otevřu pod jiným uživatelem, tak k problému nedochází.Bude to tedy v nějakém nastavení Excelu nebo tiskárny u konkrétního uživatele, ale nemohu přijít na to v čem je problém.Dokázal by někdo poradit nějaký reset excelu do továrního nastavení nebo tak něco?

Odpovědi na otázku

Spíš bych zkusil reinstall tiskárny

Nebo výchozí nastavení vlastností tiskárny, pokud taková možnost je.

Tohle je mnohdy problem s PCL5 nebo PCLXL (pakovy mezistupen mezi PCL5 a PCL6).Nebo je problem v puvodnich driverech/firmware. Dnes to tak chodi, tiskarna se hodi do prodeje a pak se treba ladi SW/FW i rok.Treba HP M10x to delali temer u vseho. Nebo treba mrkni jestli je printing processor: Winprint a ne nejaky bordel od vyrobce tiskarny, s winprintem by to mohlo jit fajn.Nektere drivery (treba OKI) maji nejake funkce enhanced finishing pro Word/Excel ktere take delaji tyhle problemy, staci je vypnout.

Z excelu to ulož jako PDF a ten pak vytiskni.

Je mi jasné, že reaguju s dvouletým zpožděním, ale pro všechny co řeší něco podobného na tiskárně HP (u mě M452dn) - pomohlo stáhnout a použít pro tiskárnu HP Universal Print Driver for Windows PCL6 7.0.0.24832