» Poradna » Programy

EXCEL - rozdělení jedné buňky na dvě

Zdravím, mám jednu buňku a do ní potřebuji odkázat více buněk. Př.: V 2.listě mám seznam. V 1.listě tabulku, kde pro daný řádek ve sloupci "zdroj" potřebuji vložit více než 1 odkaz z druhého listu. Zápis v jedné buňce typu: =List2!A1 [["(alt+enter)"]]=List2!A12 samozřejmě nejde, jen na něm chci demonstrovat čeho chci dosáhnout. Nápad vložit řádek a následně sloučit buňky v předešlých sloupcích je trochu časově náročný. Nebo neslučovat - ale hrát si s viditelností ohraničení je také možnost. Hledám něco racionálnějšího.Budu doufat, že někdo zkušenější zná způsob, jak do jedné buňky vložit vícero odkazů (pod sebou). Nebo způsob, kterým vložit řádek navíc, ovšem pouze v daném sloupci (ne v celém listě), podobně jako to funguje v MS Word ("Navrhnout tabulku"). Díky za rady

Odpovědi na otázku

Hmm, četl jsem to 3x a stejně jsem pořádně nepochopil nepochopil co to vlastně chceš. Co to znamená "odkázat více buněk do buňky"? Chceš spojit text z více buněk do jedné a zachovat počet řádků, nebo co? Pokud ano, zkus tohle =CONCATENATE(List2!A1;" ";"Alt+Enter";List2!A2).

To je přesně ono, funguje. Díky moc. Problém vyřešen, jen by mne ještě zajímal ten nový řádek, zkusím to takto. Tabulka: i.stack.imgur.com/JSkCp.jpg Na tomto obr. nemám ve sloupci Phone, např. 2233 (čtvré shora). Chybí mi tam toto číslo, ale já to chci přesně tak, jak je na obrázku. Běžně bych to udělal tak jako "Vložit řádky listu" a tím vznikne nový řádek s ohraničením. Vložím do sloupce Phone číslo 2233 a musím pokračovat: sloučit buňky ve sloupci Dick, sloučit buňky ve sloupci New York. Tak, aby výsledný vzhled byl jako na obrázku (ohraničení není, slovo NewYork zarovnané přesně mezi vodorovným ohraničením Tom,Dick).U takto jednoduché tabulky je to asi rychlejší postup, problém je u náročnějších tabulek, nechci se "uslučovat" k smrti. Ptám se tedy na způsob, jak toto rychle a efektivně vyřešit. V MS Word funguje podobně zmíněná funkce Navrhnout tabulku, kde prostým tažením kurzoru rozdělím buňku tak, jak já potřebuji. Ještě jednou díky, keijeii.

Více odkazů pod sebou sice do jedné buňky vložíš, ale už nebudou fungovat jako samostatné odkazy. Jestli se snažíš o něco jiného, budeš to muset upřesnit nebo sem dát ukázku.