» Poradna » Programy

Excel - rátanie časových údajov

Ako zadať do troch buniek a1 b1 c1 údaje, ak v prvej má byť príchod do práce, v druhej odchod a v tretej odpracovaný čas v prípade že pracovná doba je v noci, teda cez polnoc? Viem to urobiť iba do piatich buniek a to tak, že rozdelím dobu do polnoci a po polnoci. b1-a1 d1-c1 a potom výsledky dám zrátať. Vie nejako excel prerátať ten čas aby stačili horeuvedené tri bunky?

Odpovědi na otázku

Format bunek A1 a B1 je cas - 17:50:55 a format C1 je cas - 26:30:55 , protoze jednotkou casu je v Excelu 1 den,
potom v C1 vzorec: =KDYŽ(B1

nejak se ztratil pri odeslani vzorec:
v C1: =KDYŽ(B1

poradna nejak zertuje, takze: když B1 je mensi nez A1 bude B1 plus 1 minus A1 jinak B1 minus A1

co sa tu stalo? nezobrazuje mi celu stranku???