» Poradna » Programy

Excel - proměnná uložená do vzorce

Dobrý den,používám v plánování sumif s odkazem na jiný sešit. Vyhledávám podle čísla výrobku a datumu. =SUMIF('F:\Common\Supervizoři\BUL\Orders difference 2016\[Order difference.xlsm]Actual orders 16 02'!$A:$A;$K$8&$D$10;'F:\Common\Supervizoři\BUL\Orders difference 2016\[Order difference.xlsm]Actual orders 16 02'!$L:$L)Buňky „Actual orders 16 02“ mám však natvrdo a každý den můsím vzorce přepisovat.Ideálně bych potřeboval „Actual orders dd mm“ uložit do proměnné (mám napsané v makru) a pak vložit do vzorce,což už se mi nedaří…Poradíte?Díky

Odpovědi na otázku

Nešlo by místo datumu vložit odkaz na buňku s aktuálním datem v požadovaném formátu?=DEN(DNES())&KDYŽ(MĚSÍC(DNES())<10;" 0"&MĚSÍC(DNES());" "&MĚSÍC(DNES()))SUMIF(NEPŘÍMÝ.ODKAZ("'F:\Common\Supervizoři\BUL\Orders difference 2016\[Order difference.xlsm]Actual orders "&$F$1&"'!"&$A:$A);$K$8&$D$10;NEPŘÍMÝ.ODKAZ("'F:\Common\Supervizoři\BUL\Orders difference 2016\[Order difference.xlsm]Actual orders "&$F$1&"'!"&$L:$L))

Pokud to máš ve VBA, tak vzorce jde vkládat i Visual Basicu:https://msdn.microsoft.com/en-us/library/office/ff83...