» Poradna » Programy

Excel - prohledávání datumů

Dobrý den,mám takový problém v Excelu. Mám dva sloupce s datumy, které nemám seřazené(data řadit nechci). Dále v každém sloupci je několikrát určité datum např. 5x 15.11.2010, 8x 20.8.2013, 30x 31.12.2014 atd.. a já bych potřeboval, aby mi Excel vyhledal vždy jedno datum od nejstaršího po nejnovější, tedy aby mi v mém případě vyhodil datumy takto postupně, ale vždy jedenkrát: 15.11.2010, 20.8.2013, 31.12.2014.Nemáte někdo nějaký tip? Díky

Odpovědi na otázku

Pokud si neumíš napsat makro, tak bych použil klasické funkce:- seřadit- odebrání duplicitních hodnot- znovu seřadit (aby se odztranily mezery po duplicitách.

Data -> Advanced Filterv něm nastavitAction - Copy to another locationList Range - rozsah buněk kde máš ty datumyCriteria range - to stejnýCopy to - sloupec kam to nakopírovat (pro sloupec E tam dáš E:E)zaškrtnout Unique records onlyhotovo

Neni mi jasne, co potrebujete. Pisete o dvou sloupcich, ktere nemate serazene a nechcete je radit. Ale vysledek ma byt serazen postupne od nejstarsiho datumu... Jak uz nekdo psal, staci seradit, odstranit duplicity a mate vas vysledek. Nebo to chapeme spatne?