» Poradna » Programy

Excel - přidání mezery za každé písmeno a nahrazení klsfkční známky textem

Ahoj,prosím o radu na následující 2 úlohy, se kterými se nevím rady v MS Excel:1) Mám sloupec, kde v každém řádku napíši nějaké slovo. A v druhém sloupci by se mi to určité slovo mělo objevit s mezerou za každým písmenem. Např. slovo "auto" se mi má zobrazit jako "a u t o".2) Opět mám sloupec, kde místo slov budu mít známky (čísla) od 1-5 a ještě občas písmeno n (neklasifikace). A v druhém sloupci by se mi ta daná známka z předchozího sloupce měla zobrazit slovem. Čili např. v buňce A1 napíši "2" a v buňce B2 se mi musí zobrazit "Chvalitebný" atd. Zkoušel jsem funkci IF, ale prý je tam nadměrný počet argumentů.Předem děkuji za rady!

Odpovědi na otázku

2 - pouzijte funkci svyhledatna nejakem listu si vytvorite ciselnik1-vyborny2-chyvlitebnyatd atdvyborny postup na pochopeni funkcehttp://office.lasakovi.com/excel/funkce/svyhledat-fu... k bodu 1kolik je zaznamu ve sloupci?

Díky za reakci.U toho prvního úkolu nejde o počet záznamů ve sloupci, respektive jich může být nekonečno. Jde spíš o počet znaků ve slově, které je umístěno v jedné buňce. Tam je limit deset znaků. Napadá mě skloubení fce např. ZLEVA a CONCATENATE. Ale nějak se mi to nedaří..Druhý jsem již vyřešil takto:=KDYŽ(B3;CONCATENATE(B1;'úkol č. 3'!C1";KDYŽ(B3=2;"CHVALITEBNÝ";KDYŽ(B3=3;"DOBRÝ";KDYŽ(B3=4;"DOSTATEČNÝ";KDYŽ(B3=5;"NEDOSTATEČNÝ";"NEKLASIFIKOVÁN")))))

Sorry, slil se mi zvorec, samozřejmě druhý takto:=KDYŽ(B8=1;"VÝBORNÝ";KDYŽ(B8=2;"CHVALITEBNÝ";KDYŽ(B8=3;"DOBRÝ";KDYŽ(B8=4;"DOSTATEČNÝ";KDYŽ(B8=5;"NEDOSTATEČNÝ";"NEKLASIFIKOVÁN")))))

To ti tady máme řešit TVŮJ domácí úkol?

Záleží co zrovna ve škole probíráte. Např. mezery můžeš přidat makrem, jednoduchou UDF, apod. Nečekej ale, že ti to tady někdo vypracuje.

Vejšku mám dávno za sebou, tohle je jen má volnočasová aktivita.

Super, tak proč tím netrávíš svůj volný čas, ale máš zájem o náš?

Ehm, někdo Tě nutil odpovídat? Děkuji za pomoc těm, kdo chtěli. Kdo nechtějí, nerozumím vůbec, že nějak reagují.

pekne zadani domácího ukolu tak hrrr na to