» Poradna » Programy

Excel - přičtení a odečtení hodnoty do buňky

Zdravím, potřebuji pomoci s tabulkou v excelu ( http://ulozto.cz/xLziMajH/motory-xls ) - představoval bych si, že když do sloupce přijato (nebo odebráno) zapíšu 1 (nebo jakékoli jiné číslo) po odentrování číslo zmizí a změna se mi promítne do sloupce počet, nechci toho po excelu moc?dík za pomocjarda

Odpovědi na otázku

Excel to zvladne za pomoci VBA a udalosti na bunce. Ale nei to jen o zakliknuti nekde.

Do VBA editoru (ALT+F8), dvojklik na List1 vaseho souboru se otevre prazdne okno. Tam vlozte nasledujici kod, a zkuste, jestli je to, co potrebujete.Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)If Target.Count = 1 ThenIf Target.Column = 8 ThenTarget.Offset(0, -1) = Target.Offset(0, -1) + Target.ValueElseIf Target.Column = 9 ThenTarget.Offset(0, -2) = Target.Offset(0, -2) - Target.ValueEnd IfEnd IfEnd Subsyd

Nějaxe mi nedaří, možná jsem napsal špatně co chci. Mám tabulku (viz http://ulozto.cz/xFjXYXQS/motoryzkus-s-tla... ) , úplně vpravo jsou dvě tlačítka, představuji si že při kliknutí na tlačítko ve sloupci příjem se mi ve sloupci počet ks zvýší číslo o 1, při kliknutí na tlačítko ve sloupci odběr se číslo ve sloupci počet ks o 1 sníží (při dvojím trojím atd kliknutí se sníží/zvýší hodnota o 2,3 atd) chci toho po excelu moc? Nebo nejspíš mi nestačí základní znalost excelu a je to tak složité?

Takhle mi to pripada, ze to je normalni kalkulacka v excelu, tech se da najit na webu docela dost.

Scitani, odecitani jsou jiste zakladni funkce tabulkoveho procesoru ... Verte, ze Excel toho zvladne jeste mnohem vic , jen vedet jak na to.Pomoci program. jaz. VBA musite napsat co chcete, aby excel delal... Neni to ani zas tak slozite, na netu najdete spoustu lekci pro zacetecniky...Smazte vse, co mate ve VBA Editoru v Listu jedna a vlozte nasledujici:Private Sub CommandButton2_Click()'prijemDim total As RangeSet total = Sheets(1).Range("G4")total.Value = total.Value + 1End SubPrivate Sub CommandButton1_Click()'odberDim total As RangeSet total = Sheets(1).Range("G4")total.Value = total.Value - 1End Sub

Skvěle, to pracuje přesně tak, jaxem si představoval, že by to mělo fungovat. Teď ještě jak tu funkci rozkopírovat do více řádků?dík za raduJ.F.

Zdravím,řeším podobný problém a děkuji za ty příkazy, moc mi pomohli. A také bych se chtěl zeptat, jestli existuje příkaz, abych zapisoval hodnoty to jednoho sešitu a přičítali se v jiném sešitu.Děkuji

Ano

Děkuji za odpověď, je mi jasné že to jde, ale mohl bych porosit o ten příkaz.Děkuji

Mozna by bylo dobre nahodit nekam ukazky sesitu, jak to myslite...

V odkazu posílám ukázky sešitu co tím jsem tím myslel. V komentáři jsem se pokusil situaci specifikovat. Doufám že je to srozumitelné. Děkuji

A ještě ten odkaz www.uschovna.cz/zasilka/JF28Y9PMEGAAYH6M-MIZ

Zdravim,http://leteckaposta.cz/232490093Zde najdete oba soubory. V sesite Kotacka je tlacitko, kt. se spusti cely proces aktualizace dilu na sklade. Predpokladam, ze v tomto sesite mate upraveny (zatim) pouze jen prvni list a pozdeji upravite vsechny, aby ukazovaly stav na sklade. Kazdopadne makro projizdi a aktualizuje vsechny listy. Druhy sesit musi byt ve stejnem adresari jako sesit Katacka.Vyzkousejte a dejte vedet...syd

Zdravím,mockrát děkuji, funguje to tak jak jsem si představoval. Jen mě ještě napadlo, jestli je možné, aby se hodnoty v sešitě kotačka přebírací smazali. Bylo by to více blbuvzdorné. Děkuji.

Neni zac. Odpoledne po praci se na to kouknu.

http://leteckaposta.cz/776839235Tady je soubor s makrem. Zmena je tedy, ze data v prebiracim sesite se po aktualizaci vymazou a zaroven se tento soubor zavre.

Moc mi to pomohlo.Díky moc.

Neni zac, poteseni i na me strane

Určitě to jde ve skriptu, jak tu zaznělo, ale jako uživatel bych raději tu připsanou hodnotu viděl natrvalo. Spíše by se měly přidávat řádky.