» Poradna » Programy

EXCEL - Přičítání hodnoty 3 od min. do max. hodnoty a export do txt souboru

Dobrý den přeju.Jsem začátečník a bojuju s tímto problémem. Prosím Vás, nevíte někdo jak udělat v MS Excel tabulku, kdy v sešitu jedna určím v buňce B1 číslo se znakem např. +89100 (což je minimální hodnota) a v buňce B2 (maximální hodnota +89798) a potřebuju v tomto případě např. od čísla +89100 přičítat čísla po třech a některých případech po jedné, či po dvou (nejlépe dát do buňky B3 hodnotu pro připočítávání např. 3) přičítat do hodnoty do hodnoty v buňce B2 a tyto součty (pokud by bylo zadání např. po třech od +89100 až do +89798) by se v tomto případě vyházeli do sešitu dva a na řádku A1 až Ax pod sebe a to vše by se dalo vyexportovat do jednoho souboru txt, kde by čísla byli odřádkovány pod sebou takto (výsledek):+89100+89103+89106+89109+89112...až poslední číslo.Předem děkuju za pomoc. Pozn. +musí být vždy před každým číslem.

Odpovědi na otázku

List1B1: 89100 (start)B2: 89798 (konec)B3: 2 (krok)List2A1: ="+"&List1!B1A2: =IFERROR(KDYŽ(A1+List1!$B$4<=List1!$B$3;"+"&A1+List1!$B$4;"");"")a vzorec rozkopíruj dolů víc než potřebuješ, nevyužité buňky zůstanou prázdnéExport do txt (csv) už zvládneš.

Vloudila se mi chyba při odmazání řádku.A2: =IFERROR(KDYŽ(A1+List1!$B$3<=List1!$B$2;"+"&A1+List1!$B$3;"");"")