» Poradna » Programy

Excel - podmíněné formátování vzorec vs text

Prosím vás, mám sloupec a v něm přes vzorce datumy a nějaké datumy jsou přepsány ručně, mohu použít nějakou podmínku, aby mi to zabarvilo jen text, který je ručně napsaný a ne vzorec? Díky ;)

Odpovědi na otázku

Co znamená 'přes vzorce datumy ... datumy jsou přepsány ručně'? Můžeš to popsat srozumitelněji, nebo ještě lépe poslat ukázku?

Pokud jsem tomu dobře porozuměl, stačí pravidlo podmíněného formátování nastavit pomocí vzorce s využitím funkce ISFORMULA() - viz https://ctrlv.cz/pzzK

Ještě drobná oprava - přehlédl jsem, že tazatel to chce naopak (vzorce nechat a podbarvit buňky neobsahující vzorec) - stačí přidat funkci NE:=NE(ISFORMULA(A1))

Já doplním, že ISFOMULA NEfunguje v Office 2010 a starších.

Vyjděte z toho, že na začátku vorce je rovnítko.Nevím jak v Excelu, ale v Open/LibreOffice je informační funkce IsFormula.

Předřečník byl o minutu rychlejší.

Pokud ti stačí jen zabarvit text, poslouží jednoduché Ctrl+G, Jinak, Konstanty a nalezené buňky z lišty obarvit (písmo/výplň).

Super děkuji moc ;)