» Poradna » Programy

Excel - podivné spouštění

Dobrý den,potřeboval bych poradit jak vyřešit následující problém. Na PC s W10 prof. mám nainstalovaný OFFICE 2010. Vše funguje s vyjímkou drobnosti u Excelu. Když na kterýkoliv *.xls soubor kliknu, resp. dvojklik na otevření tak se nic neděje. Otevře se až po kliku pravou myší a výběru "Otevři" z menu. Pak už s i ostatní xls soubory otvírají normálně. Další zajímavostí je, že pokud přes pravou myš nespustím xls soubor tak se v průzkumníku nezobrazuje náhled v náhledovém okně.Všechny programy jsou legální a problém se opakuje již asi potřetí po reinstalaci celého počítače v posledních několika letech a stejně se to chovalo i na W7 prof.Nějaký nápad či řešení? Byl bych opravdu rád.Petr.

Odpovědi na otázku

Nesdělil jsi verzi OS ani Excelu. Předpokládám 32-bit?Příčinou je nesprávná asociace.Mohl sis to podělat např. instalací nějakého nekompatibilního doplňku do Excelu.Co s tím?Zkontroluj z cmd:assoc .xlsassoc .xlsxVýsledek by měl být vždy:Excel.Sheet.14Pokud je to tak, zeptej se na cestu l Excelu:ftype Excel.Sheet.14Výsledkem dotazu by měla být korektní cesta k Excelu, např.:%programfiles(x86)%\Office14\Excel.exeapod.Zkontroluj správnost cesty.Případně to oprav:ftype Excel.Sheet.14=(korektní cesta)

OS - W10 profesionalExcel - z baliku OFFICE 2010obě informace v dotazu jsou. Pravda neuvedl jsem, že systém je 64 bit, Office 32 bit.Radu vyzkouším a dám vědět.P.

Tak jsem vyzkoušel návod a výsledek se dostavil:c:\>assoc.xls.xls=Excel.Sheet.8C:\>assoc.xlsx.xlsx=Excel.Sheet.12C:\>ftype Excel.Sheet.14File type 'Excel.Sheet.14' not found or no open command associated with it.Z výsledku jsem usoudil, že je špatně asociace a pokusil se ji opravit a bohužel se dopracoval k tomu, že teď když napíšu do cmd assoc.xls tak se mi otevře okno excelu. Evidentně jsem něco zmastil.Cestu k excelu jsem opravil snad správně:c:\>ftype Excel.Sheet.14=C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office14Excel.Sheet.14=C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office14Můžeš mi pomoci s tou úpravou asociace pro xls a pro xlsx.Pro xlsx cmd píše:C:\>assoc.xlsx.xlsx=Excel.Sheet.12Díky. P.

Po dalších posech s cmd jsem se dopracoval k následujícímu závěru:Microsoft Windows [Version 10.0.14393](c) 2016 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.C:\Windows\system32>cd c:\c:\>assoc .xls.xls=Excel.Sheet.8c:\>assoc .xlsx.xlsx=Excel.Sheet.12c:\>ftype Excel.Sheet.14Excel.Sheet.14="C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office14\excel.exe"c:\>Když v cmd změním asociaci xls a xlsx na Excel.Sheet.14 tak to chodí, nicméně po restartu se asociace vrátí zpět na 8 resp. 12. Systém si to nepamatuje. Otázky zní- proč?- co dělám blbě?Díky za pomoc.P.