» Poradna » Programy

Excel - nahrazení funkce KDYŽ, když excel ohlásí "příliš mnoho argumentů"

Zdravím všechny,bojuji už 2 dny s excelem a chtěl bych poprosit, zda byste nevěděli, jak nahradit funkci KDYŽ v mém vzorci? Při použití "třetího" KDYŽ když mi už excel vychodí: "příliš mnoho argumentů:funkční vzorec:=KDYŽ(A1=0;INDEX(B3:R18;POZVYHLEDAT(ZAOKR.NAHORU(C1;10);B3:B18;0);POZVYHLEDAT(ZAOKR.NAHORU(B1;10);B3:R3;0));KDYŽ(A1=1;INDEX(B21:R36;POZVYHLEDAT(ZAOKR.NAHORU(C1;10);B21:B36;0);POZVYHLEDAT(ZAOKR.NAHORU(B1;10);B21:R21;0))))nefunkční vzorec: příliš mnoho argumentů=KDYŽ(A1=0;INDEX(B3:R18;POZVYHLEDAT(ZAOKR.NAHORU(C1;10);B3:B18;0);POZVYHLEDAT(ZAOKR.NAHORU(B1;10);B3:R3;0));KDYŽ(A1=1;INDEX(B21:R36;POZVYHLEDAT(ZAOKR.NAHORU(C1;10);B21:B36;0);POZVYHLEDAT(ZAOKR.NAHORU(B1;10);B21:R21;0)));KDYŽ(A1=2;INDEX(B39:R54;POZVYHLEDAT(ZAOKR.NAHORU(C1;10);B39:B54;0);POZVYHLEDAT(ZAOKR.NAHORU(B1;10);B39:R39;0)))))popis co má vzorec dělat: automatické doplnění čísla(částky Kč), po zadání třech neznámých:1) neznámá = číslo cenové skupiny(0-4) = 5x tabulka stejného formátu(výška, šířka, s různými cenami.2) neznámá = šířka3) neznámá = výškazdroj dat= 5x tabulka stejného formátu "výška a šířka", pouze má každá tabulka vždy jiné ceny. (tabulka 0, tabulka 1 ...tabulka 4.)Prostě když mám šířku a výšku stejnou a chci jen změnit cenovou skupinu, tak aby se mi doplnilo správné čislo ze správné tabulky z daného výběru.Předem moc díky za pomoc! :)

Odpovědi na otázku

NEPŘÍMÝ.ODKAZ žádné vyhledat

Díky za tip. Každopádně šlo to vyřešit přes dané KDYŽ. ...Měl jsem tam jen špatně závorky ... :)