» Poradna » Programy

Excel - náhodný výběr buněk

Dobrý den,prosím o radu, jak náhodně vybírat buňky, které mají svou hodnotu tak, aby tyto hodnoty nepřesáhly určitou hodnotu.Tzn. mám ve sloupci A název faktury, ve sloupci B Kč a v jiném listě určenou sumu Kč, do kt. mám vybrat náhodně faktury dle výše Kč ve sloupci B.Děkuji za radu

Odpovědi na otázku

Použij vzorce a podmínky.

A jak by to melo vypadat?

tak jako funkční makro, bavíte se totiž programování. A poradna tady není výukový kurz Píšeme VB makra pro začátečníky.

Takže u Vás ve firmě chcete losovat, kterou fakturu (resp. faktury) z těch, co jste schopni momentálně zaplatit, skutečně zaplatíte? Tady vzorce v listu opravdu nepomůžou, to chce makro.

Proč jednoduše nepoužiješ Řešitele? Jen tu určenou sumu do parametrů prostě zadáš ručně.

Děkuji, přemýšlela jsem o tom, že na to zkusím řešitele.

Jasně, za málo. Neměla jsi o tom přemýšlet, ale rovnou ho použít. Na takovou prkotinu, není potřeba vymýšlet něco extra.