» Poradna » Programy

Excel - lokální menu

Dobrý den,jedná se o Excel 2007 (novější prý nepotřebujeme...)Kolega má v lokálním menu itonku "Sloučit", viz obrázek:http://jyxo.info/uploads/2E/2e5c61f5c57f78... Takže sloučená buňka převezme formát z první původní buňky.Já mám stejný Excel, ale v lokálním menu se mi nabízí příkaz "Sloučit a zarovnat na střed", viz obrázek:http://jyxo.info/pg/image/9b9bb5ea3d5bdcf2... Takže kdykoliv ho použiji, musím potom opravit zarovnání v buňce na původní.Nevíte prosím někdo kde se to dá předělat, abych tam měl taky tu ikonku "Sloučit"?Tomu kolegovi to udělala nějaká kámoška, kterou už bohužel nelze kontaktovat.PS: Jsem elektrikář, takže v pc na základní ploše mám ikonky. Kolega je zedník a tvrdí, že má na základové desce itonky. To asi dostatečně výstižně referuje o našich znalostech ohledně počítačů...

Odpovědi na otázku

Buď si v levém horním rohu klikni na otevírací šipku (zobrazí se "Přizpůsobit panel nástrojů Rychlý přístup") nebo klikni na Soubor / Možnosti / Panel nástrojů Rychlý přístup, kde si v horní části u volby "Zvolit příkazy" vybereš "Všechny příkazy" a v seznamu dole najdeš položku "Sloučit" (položky jsou řazeny abecedně). Pozor, jsou tam dvě, tak je to ta s ikonou buňky (má na pravé straně řádku šipku). V souvislosti s přidáním této ikony doporučuji přidat ještě ikonu opačné funkce "Oddělit buňky". Kliknutím označíš řádek a vedle seznamu napravo klikneš na "Přidat". Tím se ti tyto ikona přidají do panelu Rychlého přístupu a budeš je mít vždy k dispozici. Dole klikneš na "OK" a v levém horním rohu se objeví nové ikony.

Dobrý den a děkuji za odpověď. Omlouvám se za potéměř dvou letech. Panel Rychlý přístup si umím upravit, v tom není potíž. Horší je to s lokálním menu, které vyskočí v místě, kde kliknu pravým tlačítkem myši. Čili tam by se mi hodilo, holotě vesnické, aby šla Vlastička z domu. Nebo aspoň abych měl možnost změnit obsah toho lokálního menu.

"Jsem elektrikář, takže v pc na základní ploše mám ikonky. Kolega je zedník a tvrdí, že má na základové desce itonky. To asi dostatečně výstižně referuje o našich znalostech ohledně počítačů..."Ještě že nemáš kolegu gynekologa. Bůhvíco má na ploše on