» Poradna » Programy

Excel - kopírování pouze do viditelných řádků při filtru

Dobrý den, mám problém a nevím jak si s ním poradit. Potřeboval bych vědět, jak kopírovat pouze do viditelných řádků při použitém filtru. Pokaždé se mi řádky nakopírují i do těch řádků, které mi filtr skryl.Příklad: Mám 2 tabulky s totožným materiálem pro stavbu RD, přičemž jedna tabulka obsahuje meziřádky, kde se počítá výkaz výměr použitého materiálu, takže má dvojnásobný počet řádků (Tab "B"). Já potřebuji z té méně obsáhlé tabulky (Tab "A") nakopírovat materiál do té obsáhlejší, takže obsáhlejší si vyfiltruji pouze na materiál, skryji výkaz výměr a při kopírování se mi data vloží i do skrytých řádků a nesedí to.Tab "A"1. cihla ks 25 kč 502. beton m3 40 kč 1003. malta kg 20 kč 200Tab "B"1. cihla ks 25 kč 50VV 5x5 ks2. beton m3 40 kč 100VV 10x4 m33. malta kg 20 kč 200VV 5x4 kgPotřebuji vložit ceny z tabulky "A" do řádků s cenami v tabulce "B".Děkuji moc za rady a návody.

Odpovědi na otázku

Pokud není tabulka příliš rozsáhlá, přidej do druhé tabulky do příslušných polí ručně odkaz na první tabulku, odkud se mají načíst hodnoty.Další možností je přidat do druhé tabulky vzorec, který načte hodnoty z příslušných polí první tabulky sám, podle vyhledání stejného textu v první tabulce.

Ten vzorec na stejný text je lepší řešení, neboť se jedná o excely většinou o stovkách řádků a desítkách sheetů. Mohu poprosit o nějaký příklad, jak by mohl vzorec vypadat? Díky moc

Pro jednoduchost jsem požil dvě tabulky v jednom sešitě.List1 (od A1)cihla ks 25 50beton m3 40 100malta kg 20 200List2 (od A1)cihla ks 25VV 5x5 ksbeton m3 40VV 10x4 m3malta kg 20VV 5x4 kgDo pole D1 v List2 napiš vzorec:=KDYŽ(JE.ČISLO(POZVYHLEDAT(A1&B1&C1;List1!$A$1:$A$3&List1!$B$1:$B$3&List1!$C$1:$C$3;0));NEPŘÍMÝ.ODKAZ("List1!D"&POZVYHLEDAT(A1&B1&C1;List1!$A$1:$A$3&List1!$B$1:$B$3&List1!$C$1:$C$3;0));"")Důležité !!! Pak v poli D1 stiskni současně Ctrl+Shift+Enter, vzorec se "zabalí" do složených závorek, jinak nebude fungovat !!! Jde o současné vyhledání několika hodnot (ve sloupci A, B a C). Poté se ti v poli D1 zobrazí cena, načtená z prvního listu. Pokud by se v List1 opakovaly stejné hodnoty v řádku (t.j. "cihla", "ks" a "25") načte se pouze první nalezený řádek. Vzorec lze upravit, aby místo List1 hledal a načítal údaje z jiné tabulky, úprava vzorce by pak vypadala např. takto: NEPŘÍMÝ.ODKAZ("'[Tabulka1.xlsx]List1'!D"&...

Vzorec pak přetáhneš do všech sloupců dolů v řádcích s údaji dvojklikem myší na pravý spodní malý černý čtverec, po výběru buňky D1. Případně ho do řádků níže přetáhneš klasicky myší.

Funguje to perfektně, díky moc za rady :)