» Poradna » Programy

Excel - Jak zaměním ve sloupci text?

Potřebuji radu. V Excelu mám jeden sloupec se jmény a tituly (např. Ing. Jan Pšenice) a potřebuji nějakou funkcí aby se to přehodilo na Pšenice Jan Ing. Jde to? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Podle mně to není tak jednoduché, pokud nemáš zkušenosti, ale osobně bych to složil z kombinace těchto textových funkcí: CONCATENATE, NAJÍT a ČÁST...Funkcí NAJÍT bych hledal mezery mezi slovy, funkce ČÁST by mi vracela tato slova a fce. CONCATENATE by mi je skládala v pořadí jaké bych potřeboval...M.

Mohl bys zadávat data do 3 (či více) sloupců a pak vytvářet ty pohledy na ně fcí CONCATENATE podle potřeby. Rozřezat to asi Excel neumí.No ještě bys do toho mohl vložit funkci NAJIT a pomocí hledání pozice mezery (musela by být mezera i za tečkou) hledat postupně počty písmen slov.Takže zadej do D2 záznam o dvou text.řetězcích s mezerou a ty 2 slepence dole ho rozříznou do 2 buněk bez mezery. Pak to můžeš pomocí CONCATENATE otočit a slepit i s vložením mezer.Pokud chceš víc slov v buňce, přidej ještě mezi to funkci ČÁST s NAJÍT pro vnitřní podmínky.=ČÁST(D2;1;(NAJÍT(" ";D2))-1)=ČÁST(D2;(NAJÍT(" ";D2))+1;DÉLKA(D2))

Než jsem to zmastil, tak už někdo odpověděl, ale aspoň tam máš příklad.

já bych označil celý sloupec, dal data - text do sloupců s oddělovačem mezera, čímž dostanu v jednom sloupci Ing.(napřA1) ve druhém Jan(např.B1) a ve třetím Pšenice(např.C1). Vložím si čtvrtý prázdný sloupec se vzorcem = C1 & " " & B1 & " " & A1.

Díky moc za informaci, četl jsem příspěvky od všech zúčastněných a funkci CONCATENATE jsem sice našel, ale bohužel jsem si s tím už nedokázal poradit (asi ještě nejsem tak zdatný v těchto funkcích) nicméně příspěvek od Juura jsem pochopil a skutečně to tak lze udělat a funguje to. Takže mockrát díky za pomoc, ušetřili jste mi půl dne přepisování