» Poradna » Programy

Excel - jak sečíst měny

Dobrý den, ve excelovské sloupci mám hodnoty v eurech a korunách. Potřebovala bych zvlášť sečít eura do jedné buňky, Kč do druhé. Zkoušela jsem přes funkci =COUNTIF(oblast;"€"), ale místo výsledku se zobrazí nula. Nejspíš proto, že € se v buňce zobrazuje dle Formát buněk - měna...Předem díky za radu. Alvy

Odpovědi na otázku

SUM() ?

SUMIF()

Nebo ještě lépe novější SUMIFS()

Stejně jako u =COUNTIF(oblast;"€") se místo sečtené hodnoty zobrazí nula. Nejspíš proto, že € se v buňce zobrazuje z Formát buněk - měna...

"Překvapivě" nejsi první člověk na světě, který v Excelu řeší tento problém. Kdyby ses aspoň trošku snažil hledat, do minuty bys měl řešení.https://answers.microsoft.com/en-us/office/forum/office...

Takže máš v jednom sloupci číselné údaje, část buněk máš naformátováno jako měna se symbolem "Kč" a část jako měna se symbolem "Euro?" Pokud je tomu tak, tak se obávám, že tohle nemá jednoduché řešení. Ten symbol měny se podle mě nedá zjistit žádným vzorcem na listu Excelu, jedině přes VBA. Možnosti tedy vidím dvě:1. naprogramovat si ve VBA vlastní funkci, která sečte položky s vybranou měnou2. vytvořit si pomocný sloupec, kam ručně nasázím třeba 0 pro Kč a 1 pro Eura a použít vzorec SUMIF

Děkuju za reakci. Ano, v jednom sloupci jsou pohromadě Kč a euro. Programot ve VBA neumím, tak to zatím vypadá na variantu č. 2 :o)

Aha, takže jsem zase o něco chytřejší - viz výše: https://answers.microsoft.com/en-us/office/forum/office... Použij funkci =POLÍČKO("formát";<adresa_buňky>) a následně SUMIF.

Použiť vlastnú funkciu zapísanú v makre:Function SumCurrency(ByVal Area As Range, ByVal CurrencySign As String) As Double Dim R As Range For Each R In Area If InStr(R.NumberFormatLocal, CurrencySign) > 0 Then SumCurrency = SumCurrency + R.Value End If NextEnd FunctionNásledne už len použiť napr.: =SUMCURRENCY(D2:D6;"€")