» Poradna » Programy

Excel - jak do buňky zapsat binární číslo s nulou na začátku?

Ahoj, potřeboval bych do excelu napsat binární číslo, které má 0 na začátku, jako na příklad 00101101.Ale po každý mi to tu 0 na začátku vymaže, je možné tam tu 0 na začátku nějak nechat?//upraven nadpis z nicneříkajícího "Excel". Lidi, co se takhle trochu zamyslet a vyplodit rozumnější nadpis, když dokážete napsat dotaz? Admin//

Odpovědi na otázku

Třeba použít vlastní formát?

A tím se to dá vyřešit nějak univerzálně? Nebo jenom pro stanovený počet znaků ap.?

Na co tam ty nuly vlastně potřebuješ? Pro výpočty jsou bezvýznamné.

Napiš před to apostrov nebo změn formát na text. Ale nevím, jestli s tím pak budou fungovat např. vzorečky, já to používám jenom pro zobrazení.

Už nevím proč (nejspíš nějaké pokusy) jsem jednou potřeboval prostě držet X-bitovou informaci včetně "nul na začátku" abych i vizuálně simuloval úrovně signálu dá se to řešit několika způsoby:1) převádět binární informaci na text, doplnit ji do kompletní délky a pak si z ní tahat ten bit, který je potřeba (a pro matematické operace ho převádět zpět na číslo)2) rozkládat binární informaci po bitech do buněk, pak stejně pro zobrazení nul je potřeba vlastní formát (0;;"0";)3) vlastní formát rovnou, např pro 8 bitů bude vypadat takhle: (00000000;;"0";)4) určitě to jde dalšími způsoby ...

Nadpis jak noha..

Jednoslovné, nic neříkající už jsou asi zase povolené.

Aha, tak naštěstí nejsou. Jen trochu déle trvalo, než si toho všimli.