» Poradna » Programy

Excel - import z mnoha souborů

Ahoj prosím o raduMám velké množství stejně zformátovaných, ale různě pojmenovaných excelových souborů. V každém souboru je jednotně pojmenovaný list "FINAL" ,kde jsou v jednom vždy stejném řádku data, které bych potřeboval vyexportovat do jednoho souhrnného Excelu. Takže data řádku č. 2 na listu FINAL v jednotlivých excelových souborech se nahrají pod sebe do nového Excelu. Jedná se cca o 700 souborů, tedy 700 řádků ve finálním Excelu. Umíte mi někdo poradit jak na to.díky všem

Odpovědi na otázku

Obavam se, ze to bez programovani nezvladnes. Budes si muset najit nebo zaplatit nekoho, kdo to naprogramuje. Nemelo by to byt tezke. V programovacim jazyce, ktery pouzivam ja, je to asi na 30-40 radku kodu. S trochou testovani je to na cca 1-2 hodiny prace, ale ten clovek musi mit pristup k tvym Excelovym souborum.

Ted me napada, ze ve ctvrtek vecer mame v ramci skoleni PyLadies zrovna probirat praci s Excelem. Jestli muzes poskytnout 3-5 ukazkovych souboru, tak to tam muzeme vzit jako vzorovy priklad a rovnou to tam naprogramovat. Ty bys pak dostal program, ktery udela potrebne.Zalezi samozrejme na tom, jaka tam mas data.

Tak jsme to vcera opravdu pouzili jako vzorovy priklad (zdrojove soubory jsem si vymyslel. Pokud by to nekoho zajimalo, tak vysledny kod je tady (ma cca 30 radek): http://dpaste.com/2EXVJF1

zkoušel jsem tu poslední variantu co je pro Excel 365 - "načíst data za souboru", ale ani na malém počtu souborů se to nenačetlo. Skončilo to na výběru souborů a dál se to zaseklo. Těch souborů v adresáři bylo jen šest, každý o velikosti cca 800 kB

Já bohužel jedu na Office 2013... :) Tuto funkci ještě nemám takže to nemám jak vyzkoušet. Pokud bys mohl mít výstupy v txt nebo csv, bylo by to snadnější.

pokud je to možné, pošlete 2 nebo 3 soubory k odzkoušení. Občas se mi taky stalo, že byl problém s načtením a bylo potřeba jen trochu upravit způsob načítání a pak to šlo i bez maker. Težko se to ale popisuje, bez náhledu na soubory. Zbytek by mohl pořešit přes @/SZ

Odporučil by som pri takomto množstve dát v Exceli uvažovať o menšom databázovom programe, ktorý to bude všetko sám sumarizovať či inak vyhodnocovať. Bude to praktickejšie.

budeš muset po mocí SQL jinak to nepude ...tady máš příklady ve VisualBasicu pro Excelje to příklad na načítání tisíců .txt zformátovaných souborů ... https://uloz.to/file/kywii4Lika3J/sql-tes... https://uloz.to/file/9eOMh4GJxBaz/sql-tes...

Za 50 éčiek ti napíšem makro.Alebo vyskúšaj fiverr.com, kde sa nájde dosť ochotných ľudí (ale samozrejme nie zadarmo).