» Poradna » Programy

Excel - hranice u svisle osy

ahoj, potrebuju poradit.Mam udelat tabulku, ktera bude mit na vodorovne ose cas (mesice) a sloupce aby znazornovaly pocet zamestnancu. Do tehle doby to zvladnu. Ale na svislou osu bych potreboval dostat tri jakoby hranice (linky), ktere by byly pojmenovany (I. uroven, II. uroven, III. uroven). Kazda ta uroven by mela nastavenou svoji pevnou hodnotu, ktera by byla znazornena treba cervenou linkou v tom grafu. A ty sloupy znazornujici pocet zamestnancu by se k temto hranicim priblizovaly nebo je s narustajicim casem presahovaliy.Napr: I. uroven by mela pevnou hodnotu 50, II. uroven by byla 100. V lednu 2015 by bylo 48 zamestnancu (=sloup by byl pod I. uroven), v breznu 68 zamestnancu (=sloup mezi I. a II. urovni) a v cervenci 120 zamestnancu (=sloup protina I. i II. uroven).Mockrat dekuj za jakoukoli odpoved. Pokud by nekdo byl tak obetavy a zkusil to vytvorit, prosim, poslete mi to na mail KrouzekMichal@seznam.czDiky moc. Michal

Odpovědi na otázku

Možnosti:1) vložit linku jako automatický tvar - nedoporučuju jelikož linka není pevně spojena s grafem2) vytvořit další serie dat ktere pridate do grafu

A mohl bys prosimte poradit, jak udelat dalsi serii dat, ktere se tam pridaji?Jinak moc diky

Jej, ono je to v tom odkazu, tak snad to prelouskam. AJ neni moje silna stranka Moc diky, kdyby jsi naahodou mel cas a popsat mi to v Cj, budu jedine rad

nejjednodušší způsob:Sloupec A: datumSloupec B: hodnota počtu zaměstnancůSloupec C: limit 1 - v celém sloupci ke každému datu máš třeba hodnotu 50Sloupec D: limit 2 - v celém sloupci ke každému datu máš třeba hodnotu 100atdZe sloupce A a B si vytvoříš svůj graf. Pak stačí pravé tlačítko do grafu - vybrat data a přidáš tam kombinace A-C A-D ....

Diky moc, ze mi pomahas udelal jsem to tak, jak jsi psal, ale ted mi to udela to, ze ty hranice jsou tvoreny ze sloupu ( http://leteckaposta.cz/922306898 ), ale ja bych potreboval, aby ta hranice byla cara a ty zamestnanci byli tvořeny sloupy. a za boha se mi to nedari udelat

jo - musíš si ty dvě nový serie nastavit na typ grafu třeba spojnicový - sloupcový ti udělá to co si poslal - ono můžeš mít každou serii v grafu vykreslenou jiným typem grafu/spojnice to není problém

Uz jsem na to prisel, diky moc za pomoc