» Poradna » Programy

Excel - funkce SVyhledat

Ahoj,dělám tabulku, která mi sosá z jednotlivých listů údaje. Jde o to, že na listech mám pracovníky a tam jejich odpracované hodiny (jeden list = jeden den v měsíci).A teď dělám tabulku, která mi spočítá kolik který zaměstanec má odpracovaných hodin a ještě mi ukáže v kterém dnu (mám sloupce 1-31 a pod každé datum se zapíše odpracovaný čas.Používám funkci =SVYHLEDAT(A11;'1'!B17:L36;11)A11 je číslo pracovníka; vyhledává se v tabulce na listě "1" a počet hodin az ten den je ve sloupci 11.Mám problém, že pokud svyhledat nenajde jméno (v jednotlivých dnech jsou jen jména, která pracovala), tak mi svyhledat vypíše hodnotu, která ale není pravdivá...Nevíte, kde dělám chybu?

Odpovědi na otázku

U funkce SVYHLEDAT je potřeba zadávat 4 parametry - ve Vašem jsou jen 3. Na konec je potřeba napsat ještě NEPRAVDA.Tedy něco jako: SVYHLEDAT(A11;'1'!B17:L36;11;NEPRAVDA)V tomto případě Vám to při neexistující hodotě vrátí "#N/A". Pokud byste tam potřebovala jinou hodnott (např. 0), je to potřeba ještě trochu obalit. Např. nějak takto:KDYZ(JE.CHYBHODN(SVYHLEDAT(A11;'1'!B17:L36;11;NEPRAVDA));0;SVYHLEDAT(A11;'1'!B17:L36;11;NEPRAVDA))To JE.CHYBHODN si nějak pamatuju z dob, kdy jsem používal CS excel. V anglickém je to IS.ERROR. Ale myslím, že by to mělo být správně.Zdeněk

Děkuji, máte pravdu, už to běží :)