» Poradna » Programy

EXCEL - funkce SVYHLEDAT + kombinace?

Zdravím, potřeboval bych pomoct s funkcí pro ulehčení a vyhledávání dat. Jde o to že v buňce A2 je datum, buňka B2 obsahuje název, buňka C2 obsahuje hodnotu - pozor, hodnota není vždy číslo. (A1,B1,C1 jsou nadpisy)Já bych potřeboval do druhého sešitu vyhledat název a doplnit hodnotu - což by šlo jednoduše přes SVyhledat, jenže potřebuji to upravit tak, že pokud se název ve sloupci B objevuje víckrát, musí pravidlo vzít poslední cenu dle datumu.Příklad1.1.21 Petr 242.1.21 Petr 181.1.21 Luboš 101.3.21 Luboš 5za100Z tohoto zadání potřebuji abych do nového sešitu přenesl hodnotu 18 pro Petra a hodnotu 5za100 pro Luboše, v novém sešitu již názvy vyplněné mám, k názvům musím dohledat poslední hodnoty.Díky za pomoc a nápady! Je to pro mne veliký oříšek :D

Odpovědi na otázku

koukni na funkci XLOOKUP má mnohem víc možností včetně hledání od konce...