» Poradna » Programy

Excel - formát textu

Kdo poradí prosím. Tento text FFPB710Y10268 bych rád v buňce automaticky naformátoval takto FFPB 710 Y10268. Podobně jsem naformátoval číslo pomocí znaku # a \ , ale text netušim jak donutit, aby měl v sobě automaticky mezery.

Odpovědi na otázku

Bunky s textovym formatem jsou povazovany za text, i kdyz je tam cislo a zobrazuji se presne tak jak jsou zadany. Ten tvuj format jde nastavit pro cislo napr. ####\ ###\ ######;####\ ###\ ######; pro text bys to musel delat za pomoci vzorcu prevodem do jine bunky ( nejlepe asi do sloupce vedle ).

aha, funkci na to rozdělení jsem našel, ale nic méně to potřebuju v jedné buňce,,,musim si to vymyslet holt jinááč :o)

pouzij udalostni proceduru, ktera ti text preformatuje a vlozi do bunky, napr neco takoveho pro sloupec L:L:

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Dim Pom As String
Application.EnableEvents = False
If Target.Column 12 Then End 'test na sloupec L:L
If Target.Columns.Count > 1 Or Target.Rows.Count > 1 Then End
Pom = Target.Value
Target.Value = Left(Pom, 4) & " " & Mid(Pom, 5, 3) & " " & Mid(Pom, 8)
Application.EnableEvents = True
End Sub