» Poradna » Programy

Excel - fce když - více buněk (dat) = výsledek v jedné buňce

zdravím, prosím o radu ohledně vzorce (nemusí se podmínečně jednat o "když")jako zdroj dat budu mluvít o rohlíkách-mám ve sloupci A počet rohlíků 1-24ks (zdroj dat), -ve sloupci B mám různé ceny rohlíků 1ks za 0,1 kč, 2ks za 0,2 kč, 3 ks za 0,3 kč...až 24 ks za 0,24 kč--> jde mi o funkci, na zakládě které mi po zadání potřebných ks rohlíků do C2, vyleze cena v C3příklad: 24ks rohlíků za 0,24kč = 5,76 kč!! výslovně mi jde o zadání potřebných ks v jedné bunce a vyplivnutí ceny hned vedle v bunce druhé!! děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Do C3 napiš =SVYHLEDAT(C2;A:B;2;NEPRAVDA)*C2

super, díky, funguje,jenom - co zde představuje ta dvojka?

už to mám, sloupec

Za prvé musíš mít v každém sloupci nastavený správný formát buněk... napřiklad: rhlik(text) počet rohlíků číslo, cena(měna) a pak už ten vzorec suma nebo jakýkoliv jiný musí fungovat správně...... no a taky musíš mít vybrané buňky se kterýma pracuješ na výsledek...