» Poradna » Programy

Excel - Automatická změna pozice popisků

Zdravím,Rád bych se poptal, jestli byste někdo tušili, jak vyřešit tento problém:Každý měsíc musím updatovat data ve spojnicovém, propleteném grafu. Spojnice jsou propletené a já bych potřeboval, jestli by se dala automatiovat poloha vždy konkrétního popisku podle předpokladu: Pokud je větší, než ten druhý, bude nad řadou, pokud je menší, bude pod řadou.https://snag.gy/1tngON.jpgRučně přehazovat popisky na jednom grafu bych zvládnul, ale když jich je 10 je to opravdu otravné, tuší někdo?Děkuji

Odpovědi na otázku

de to udělat jedině ve VisualBasicu tedy musíš si to doprogramovat jinak to asi nepude...

Jo, to mně bylo docela jasný už když jsem to psal, spíš jen bych potřeboval sehnat někoho ochotného, kdo ve VB napíše ten logický argument pro třeba první popisek a na další už si to přepíšu..

Sub ArangeDataLabels()Dim i As Integer, Cnt As IntegerDim Val1 As Double, Val2 As Double With ActiveChart Cnt = .SeriesCollection(1).Points.Count For i = 1 To Cnt Val1 = .FullSeriesCollection(1).Points(i).DataLabel.Caption * 1 Val2 = .FullSeriesCollection(2).Points(i).DataLabel.Caption * 1 If Val1 >= Val2 Then .FullSeriesCollection(1).Points(i).DataLabel.Position = xlLabelPositionBelow .FullSeriesCollection(2).Points(i).DataLabel.Position = xlLabelPositionAbove Else .FullSeriesCollection(1).Points(i).DataLabel.Position = xlLabelPositionAbove .FullSeriesCollection(2).Points(i).DataLabel.Position = xlLabelPositionBelow End If Next i End With End SubNemáš zač

Jaj, chybička se vloudila - musíš přehodit podmínku...

Ježiš to je paráda! Dal by se tam ještě nějak vtěsnat argument, že to makro se spustí pro všechny objekty, který jsou graf na danym listu?Každopádně mockrát děkuju!