» Poradna » Programy

Excel - aktualizace hodnot buněk po časovém úseku

Ahoj,nevíte, zda jde v Excelu vytvořit tzv. aktualizace pro buňky? Jedná se mi o to, že např. 15.9. zapíšu do buňky nějakou hodnotu a 15.10. se mi označí červeně a vyžaduje aktualizaci hodnoty. Díky za odpovědi

Odpovědi na otázku

je to otázka, je několik způsobů, nicméně vždy musíte definovat daný čas. Pak to jde buď přes makro, nebo přes podmíněné formátování. Hledejte funkci dnes(), poté můžete mít podmínku např (předpokládejme že buňka A1 obsahuje datum 15.09.2020), pak lze použít funkci: když(a1+30<dnes();"menší";"větší")Testovat můžete změnou data v buňce A1. Více o excelu - makra, podmíněné formátování, viz stránky https://office.lasakovi.com/excel/S pozdravem

Díky!