» Poradna » Programy

Excel - 2 dotazy

Zdravím,bude někdo vědět, zda se dají otevřít 2 excelovské (popř. i wordovské) dokumenty vedle sebe? Normálně otevřu jeden, shodím na lištu, otevřu druhý, ale ten se otevře přes první. Hodně s ním v práci musím pracovat a potřeboval bych vidět najednou oba dva dokumenty. Daří se mi to jedině tak, že v programu "Excel" můžu hýbat s oknem s daty (sešity) a usadit je tak vedle sebe (je to ale takové krkolomné, protože usazení není automatické) a navíc notebook má už tak malou obrazovku a takhle se to ještě zmenší.Jedná se o Win 10 a Office 2007.Druhá otázka:Jak zkopírovat list se zachováním rozměrů sloupců a řádků do jiného tabulkového souboru? List, co jsem si tak všiml, se dá kopírovat v rámci sešitu, zatímco když zkopíruju tabulku, tak v novém dokumentu/souboru se sloupce/řádky nepřenastaví.Moc děkuju za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Zkus klavesovou zkratku Win+sipka doleva kdyz mas aktivni jeden Excel, pak Win+sipka doprava na druhem. Ale neresi to problem male obrazovky, ten se da resit jen zmensenim ribbonu (jestli ho Office 2007 uz me, nepamatuju se) nebo zmenou meritka.

Win + sipka mi hodí celé okno (program) na jednu nebo druhou půlku. Druhý soubor otvírá (a to i když je mám na liště 2x) už jen v té půlce.Jinými slovy Win 10 neumí otevřít 2x stejný program konkrétně alespoň Word nebo Excel.

Ale samozrejme, ze umi. Delam to tak bezne. Mozna to neumi Office 2007.

Spíš to neumí Win 10. Nepamatuju se, že bych se s tím potýkal ve Win 7.https://ibb.co/LzHCmJb

Tak se to nakonec povedlo. Musím otevřít jeden soubor. Dole na liště se objeví ikona excelu. Shift+klik myší a otevře se nový excel, kde dám otevřít soubor. Přísahal bych, že jsem to před týdnem zkoušel a nic. Možná jsem držel ctrl nebo capslock... Těžko říct.Takže dva problémy jsou vyřešeny a konečně je konec šichty a můžem jít domů

Další instance aplikací lze také otevřít klikem kolečkem myši na daný program na hlavním panelu. Možná bude překvapením, že kolečko myši je také tlačítko, ale ano, je to tak.

V obou dotazech ano, lze to.
Pro 1. dotaz hledej zobrazení - nové okno - uspořádat nebo něco podobného.

Pro druhý dotaz je více možností - kopírování listu jde do jiného souboru např. pravé tlačítko myši na "ouško" listu - kopírovat (myslím že se ta funkce jmenuje přesunout nebo kopírovat list) a tam si lze v roletce vybrat i jiný soubor.
Jiná varianta je zkopírovat si formát celého listu a označit tím jiný list v jiném souboru.

Ano je to přes přesunout nebo kopírovat, ale opět takové krkolomné. Ale dá se tam zvolit buď už otevřené dokumenty nebo nový sešit. Bohužel se nesmí zapomenout zaškrtnout "kopírovat". Ale jo, beru to jako pokrok.Jo to zobrazení tam je, dělá to to co jsem psal v dotazu. Je to alespoň automatizované, že to udělá přesnou půlku obrazovky.Bohužel to ale neudělá to co jiné programy, např Firefox, průzkumník apod.

k té druhé otázce: já bych si ten zdrojový soubor prostě jen uložil pod jiným názvem a tím bych si vytvořil duplikát.

Ad1, Dá úplně normálně, pokud ti to zlobí viz komentáře, tak to bude možná používáním prehistorické verze. WinXP taky dneska nepouzivasAd2, ne

1 ANO, musíš spustit 2x excel (třeba ikonou) a v každém z nich si otevřít jiný sešit.2 nevím, nikdy jsem neřešil.

Excel z balíku 365 tohle všechno umí tak nějak sám... Je možné že něco z toho umí už i Office 2007.Rozmístění oken je na kartě zobrazení, okna se dají dát vele sebe nebo nad sebe a dá se zanout i fce synchronního posuvu.Aby se zkopírovaly šířky sloupců, musí se imho vybrat celé sloupce. Mimo obyčejného vložení (včetně dat) nabízí i vložení formátu (tedy bez hodnot nebo vzorců).Při kopírování listu mezi sešity pomocí nabídky na "oušku" se také kopíruje formátování, ale pokud list obsahuje odkazy na jiné listy, vytvoří se spojení na původní soubor a to nemusí být zcela žádoucí.