» Poradna » Programy

Excel -- po kliknutí na text v tabulce má vyskočit okno pro tisk

hoj lidi,mám dotaz k excelu...mám tabulku pod kterou je text (TISK) a já bych potřeboval aby mi po kliknutí na tento text vyskočilo okno s možností spuštění tisku.Popřípadě bych chtěl vložit místo textu nějaký klipart,který by měl mít tu samopu funkci... Po kliknutí vytisknout dokument (danou stránku).Bohužel se mi na netu nedaří najít řešení.Za případné rady děkujiPS: našel jsem na netu stránku ( https://office.lasakovi.com/excel/vba-listy-sheet/tis... ) kde je něco co by asi mělo odpovídat mému dotazu,ale bohužel nevím,jak ty kody použít...

Odpovědi na otázku

nemůžeš najít...jeden dotaz do googlu, 15sekund ccanapř. https://www.excelhowto.com/macros/print-worksheets-vba/

už to hledám dlouho,na to vba jsem sice narazil (viz odkaz v dotazu),ale bohužel nevím jak to použít.....myslel jsem,že existuje ještě jiný (lehčí) způsob.Např.. označím text a někde v menu na něco kliknu a ono to získá požadovanou funkci.

Průhledný, tedy neviditelný obrázek, po přejetí kurzoru se kurzor změní na klikací "ručičku", tento obrázek napoj na spustit makro / VBA ... (pod tímto obrázkem nic nevybereš, ale text můžeš mít definovaný - pro tisk - nebo to mít stranou).

Kdysi dávno (před 15 lety) jsem to dělal. Princíp je vytvořit záznam makra, které otevře menu pro tisk, vytvoření tlačítka a přiřazení toho makra tlačítku. Pohledej si to v nápovědě jak se zaznamenává makro a dělá tlačítko, není to těžké.

Toto jde jen přes makra. Nademnou už popsali, jak na to.Já hlavně upozorním, že makra jsou VELKÉ BEZPEČNOSTNÍ RIZIKO. Pokud je uživatel takový mamlas, že nenajde v Excelu tlačítko pro tisk (nebo nedokáže zmáčknout CTRL+P na klávesnici), je to dokonce EXTRÉMNÍ BEZPEČNOSTNÍ RIZIKO!To je jako dát dětem sirky a pustit je hrát si do skladu třaskavin.Podle mě by bylo nejlepší řešení napsat tam, že pro tisk stiskněte CTRL+P. To zvládne každý.Pokud je to dedikovaný počítač bez klávesnice (jen s myší), tak vytáhnout tlačítko pro tisk tak, aby bylo pěkně na očích a po ruce. Tady jsou ukázky, kam všude se dá ikonka pro tisk nacpat...https://ibb.co/mX1S9k1https://ibb.co/3ys3fsZhttps://ibb.co/vD6QWPW

Pokud použijete Rychlý tisk, je třeba mít správně nastavené oblasti tisku - viz nápověda Excelu.

nejde o to být mamlas... v exelu jsem dělal před x lety (včetně maker),teď už je to spíš jen doplňěk v pc....Známý mě požádal,jestli bych se o něco takového nepokusil,že to chce mít na tabletu nebo na totykovém monitoru (tedy bez klávesnice), ke kterému by mělo přístup více lidí a ti jakožto zdatní mechanici počítačům moc neroumí. Prostě jim chce zadat úkoly a každý si ten svůj najde pod svým jménem a v případě potřeby aby si byli schopni ty úkoly i vytisknout.Zkrátka.. kliknou na své jméno,zobrazí se jim dané úkoly a po kliknutí na tlačítko tisk se jim stránka s úkoly vytiskne..Vesměs jsou to starší ročníky,kterým vysvětlovat kde mají na co kliknout je zbytečné...Jinak už jsem si zavzpomínal a to tlačítko pro tisk už mám vytvořené..tím bych chtěl poděkovat všem,kteří se mi snažili jakkoliv pomociChtěl

Není spíše jednodužší naučit je kombinaci "Ctrl-P". To si snad i starší ročník po pár vyzkoušeních zapamatuje.

ctrl + p... na dotyku bez klavesnice... hmmm

Ups, moje chyba, ten dotykáč bez klávesnice jsem přehlédl.

To je domácí úkol, nebo proč má kliknutím vyskakovat okno pro tisk? Stejně jako u Wordu i v Excelu uživatel většinu času ruce na klávesnici. Místo přendávání ruky z klávesnice na myš a hledání kam kliknout, je Ctrl+P je nejrychlejší cesta k tisku.

... většinu času má ruce ...

Je to pro známého,který chce mít na zdi buď tablet,nebo dotykovou obrazovku,kde budou mít nejen mechanici pod svým jménem úkoly pro daný den (i dny)...Vesměs jsou to starší ročníky,kteří počítač nemají moc pod palcem.Někdy těch úkolů mají spoustu,takže by je bylo potřeba vytisknout na papír......No a pokud budou mít nad úkoly tlačítko s nápisem tisk, poradí si....Zatím to mají řešeno papírkovým systémem, a že jich tam mají....A občas se takový ten papírek ztratí a průser je na světě..Jeden mechanik si je připichuje na stole na hřebík...... je to tak 200 hřebík a ze 2/3 zadělaný papírkama.Já byl požádán,jestli bych něco takového nemohl vytvořit, tak se pokouším....Exel jsem používal před x lety. Takže vzpomínám a občas marně

To jsi taky mohl popsat rovnou v dotazu. Hned první rada by byla, že tohle řešit Excelem je nesmysl.

tohle bych řešil nějakou obdobou lokálně běžících webovek - pak nepotřebuješ placený Excel a tlačítka můžou být jak chceš velká a klidně s nějakými "blbuvzdornými" ikonami.

No...tak pro to co popisuješ moc nechápu použití Excelu... pro popsaný účel bych na ten tablet dal HTML stránku s hyperlinky pro jednotlivá jména s navigací na page s popisem úkolů a nějakým tím tlačítkem pro vytisknutí

A ja to naprosto chapu. Sef ma ukoly v excelu a chce je jednoduse zobrazit / pouzit na dotykaci. Ukoly se budou dost casto menit. Mam k tomu napsat skript v PS, ktery z toho vygeneruje HTML ve kterem JavaScriptem budu zobrazovat okno pro tisk? Brrr.Me naopak to reseni prijde jednoduse genialni. Nebo genialne jednoduche. Vidim tam taky spoustu ale (jak aktualizovat otevreny soubor atd). Kazdopadne VBA makro (bo mikro virtualni klavesnicovu cudlik s ctrl+p) asi bude jedina cesta v excelu.A co treba zkusit ten Googli doc nebo jak se to jmenuje... ja to nepouzivam.