Ex-systémový disk -> externí disk

Zdravím,napadlo mě, že bych konečně mohl využít HDD z notebooku, který mi po vymontování leží ve skříni bez užitku. Říkal jsem si, že by v té skříni nemusel ležet jen tak, ale mohl by tam ležet s nějakou zálohou zálohy. Že bych na něj prostě nahrál fotky, které mám samozřejmě zálohované i jinde, ale záloha navíc neuškodí. A disk by pak dál více méně ležel ve skříni, akorát se mnou nahranými daty.Připojil jsem tedy disk pomocí sata-usb adaptéru, otevřel průzkumník windows a v něm uviděl disky 2: F: Rezervováno systémem (100MB) a G: Místní disk (700GB) https://ctrlv.cz/jfclPokud jsem po googlování správně pochopil, tak F je nějaký pozůstatek toho, že v notebooku byl tento disk systémový a F bylo skryté. Po připojení do USB skrze externí adaptér se F stalo viditelným. Existuje nějaká snadná cesta jak se F zbavit? Nebo jak jej zneviditelnit? Abych zkrátka po připojení měl/viděl jen G, jako u jiných externích disků. Případně to vůbec neřešit na G nakopírovat soubory a vrátit disk do skříně?Omlouvám se za trochu krkolomně formulovaný dotaz, ale snad je to pochopitelné. A samozřejmě díky za rady.

Odpovědi na otázku

Ano, pokud chceš používat disk jako externí úložiště, tak spusť ve windows správce disků a odstraň z něj všechny oddíly. Potom vytvoříš jeden nový přes celou kapacitu disku, naformátuješ ho a hotovo

zabera to 100MB, tak to neries a data kopiruj na disk G. Pre laika, co sa este jednoducho da spravit, mozes ist do spravcu diskov a odobrat tam pismenko F tomu malemu 100MB oddielu.

Start - Spustit. Napsat diskmgmt.msc a dat enter. Otevre se spravce disku. Najit spravny disk (opravdu ten, s kterym chcete zachazet) a na nem pravym tlacitkem odstranit oba oddily. Nasledne opet pres prave tlacitko vytvorit novy NTFS oddil pres cely disk, naformatovat, pouzivat. Prace na 2 minuty.

Postup predpoklada, ze budouci disk chcete mit prazdny. Pokud na nem mate data, o ktera nechcete prijit, NEPOSTUPUJTE TAKHLE.

Díky za odpovědi a snahu pomoc, není to nejspíš úplně dokonalé, ale snad se mi povedlo docílit toho, co jsem chtěl.https://ctrlv.cz/giLjhttps://ctrlv.cz/7AJLChápu to tak, že těch 100MB, které zabíralo F je nyní zcela nevyužitých (nevyužitelných), ale při kapacitě 700GB mě to netrápí. Po připojení vidím jen G, toho jsem chtěl docílit. Pokud jsem nevytvořil úplnou blbost, tak bych to považoval za vyřešené. Než se v tom vrtat a zvyšovat riziko nějaké mé chyby kvůli možnému zisku 100MB, tak to radši nechat takto.

tych 100MB mas "neprirazeno", tak mozes kliknut pravou na oddiel vpravo a dat "rozsirit". Zvacsi sa o 100MB.

OK, taky mě to napadlo, dal jsem "rozšířit", v podstatě jen klikal na "další" a dostal jsem se k této hlášce: https://ctrlv.cz/uxa2Nerozumím tomu, tak jsem to nechtěl odklikávat. Než klikat na něco čemu nerozumím, tak těch 100MB oželím, stejně 100MB nic neřeší.

jasne, kasli na to.

OK, to bude nejjednodušší. Myslím, že nějaký admin to tu může uzamknout. Díky všem za rady.