» Poradna » Mobily

Evolveo Omega T2, samovolné zapínání

Mám asi 14 dnů nový Evolveo Omega T2. Někdy se mě stává, že se v noci sám zapne, aniž by bylo nastaveno nějaké nahráváni a HDD bliká a musím ho ručně vypnout. Nevím, jestli mám někde něco špatně nastaveno, v přiloženém návodu jsem nic, co by se toho týkalo, nenašel, návod je dost stručný. Nedal by mě někdo i typ, kde najít podrobnější návod a popis, jak se vše nastavuje.Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Skusil by som updatovat FirmWare

Bohužel jsem nikde FirmWare na tento nový typ nenašel, kdyby jsi měl typ, kde ještě kromě google hledat, budu moc rád.......

Máš to blbě nastavené. Stáhni si manuál. A kde? No přece na stránkách výrobce..

Na stránkách výrobce Evolveo je ke stažení jen manual a obrázky. V manualu ani na stránkách výrobce žádný odkaz na stažení frimware není.

Umíš aspoň číst? Napsal jsem "Stáhni si manuál"

Myslím, že s toho co jsem tu psal, je jasné, že manuál mám, jednak byl přibalen a ještě jsem si ho i stáhl, je 15ti stránkový a v češtině. Ale ale co se týká mého problému jsem tam nikde nenašel. Kdy víš, jak to mám podle manuálu nastavit, budu ti moc vděčný za pomoc.......

Ahoj, podarilo se ti to nejak vyresit? Mam ten stejny problem. Evolveo se mi taky zapina spontalne pres noc....manual tomu moc nepomoh je fakt hodne osekanej....

Má tu vlastnost, o které se v manuálu nepíše, že když je nastaveno "Automatické vyhledávání", tak se k ránu sám zapne a dohledává nové kanály a přidá i ty které jsem při rovnání kanálů vymazal. Stačí nastavit v menu "Nastavení / Automatické vyhledávání" Nastavit "Vypnuto" a tím se už samovolnému zapínání zabrání. Zkus to a dej mě vědět, jestli ti to taky pomohlo.... Taky má netypické EPG, které v manuálu taky není moc vysvětlené, ale dá se tam nastavit nahrávání i na týdny dopředu.

Tak to me picni!!!.....dik,zkusim....ja ho mam zatim jenom kratce...ale ten manual je naprosto tragickej....jako treba Timer....vubec netusim co jsou tam ty jednotlivy polozky....resp myslim ten "druh" Jako chapu ze rekorder je nahravani, ale "kanal", "zapnuto", "pohotovostni rezim"....tohle by podle me melo byt popsany v manualu (detailne) a ne jenom napsano, ze to muzu zvolit, ale taky to co to dela....nechci vsechno zkoumat metodou pokus/omyl

Jo a PSEPG mi zatim moc nejede (myslim nahravani) Ale zkusil jsem to jenom 2x....netrefuje se do poradu jak by mel...zacne treba nahravat v pulce poradu, ale to si myslim, ze neni chyba pristroje, ale televize (myslim televizni spolecnosti), ze ten signal daj jinak....ale nevim...v tomhle ja se nevyznam

Jeste jednou dik, mas pravdu....v Nastaveni se to dalo vypnout a mel jsem tam nastavenej cas 3:00 rano, coz by odpovidalo....jsem kopyto, tohohle jsem si fakt nevsim, ale v manualu by ta teda byt mohlo!

Ještě bych doplnil, že v "Nastavení / Aut. pohot. režim" mám vypnuto. S tím EPG si jistě taky poradíš, jeho použití je dost netypické a musejí se k tomu používat i ta barevná tlačítka, trochu je to ve spodní části obrazovky popsané.... Dělal jsem také aktualizaci softweru a po ní se nastvení vtátí do "továrního" a musí se znovu naldit a srovnat kanály. Jinak jsem s ním spokojen, mám ho asi půl roku a už jsem si na něj zvykl.

jj diky. Nataveni pomohlo. SetTopBox se uz nezapina...je pravada ze to hledat v tomhle "Nastaveni" me nepadlo. Jinak ja si taky zvyknu, jenom me to proste trochu stve, protoze manual by mel byt, podle me, kompletni a ne abych to delal pokus/omyl. Rad bych uz od zacatku vedel co delam a ne abych to musel testovat. Jinak s nim jsem taky spokojenej. Jeste jednou diky za rady...