Evolveo android box q5 4k a externe hdd

Mám taký problém. Mam uvedeny multimedialny box a externy disk v ktorom tikaaa WD 750GB. Problém je v tom ze by som chcel aby nebezal ten externy disk nonstop, ked je zapojeny v boxe, cakal som ze ked vypnem ANDROID BOX, prestane sa napajat USB port a vypne sa aj externy disk. lenze po vypnuty ANDROID BOXU kontrolka externeho disku stale svieti a disk neprestane rotovat.. da sa to nejako upravit alebo nieco take? lebo tvrdo stale vypinat usb kabel z boxu sa mi zakazdym nechce. Dakujem za rady..

Odpovědi na otázku

Stejná věc se děje i mě u desktopu. Jde do toho energie a ta přes desku jde dál. Musíš to odpojit od energie kompletně.

Upravit firmware disku aby se po např. 10 minutách kdy z něj není čteno/zapisováno uspal. Výrobci na to mívají na svých stránkách utilitu. Takže hledej.