» Poradna » Počítačové sítě

Ethernet vstup na tiskárně

Ahoj, mám tiskárnu Dell Laser Printer 1700n, která má na svých zádech vstup pro ethernet kabel. Zapojil jsem ji tedy do elektrické sítě a také jsem ji ethernet kabelem propojil s routerem v domnění, že se mi tiskárna zobrazí v síti (na každém zařízení připojeném ke stejné síti). Bohužel se mi takto tiskárna vůbec nezobrazuje.Můžete mi prosím poradit, jak na to?Předpokládám, že když na tiskárně ethernet port je, musí jít nějak takto propojit, aby se na ní dalo bezdrátově tisknout.Díky za všechny rady!

Odpovědi na otázku

"aby se na ní dalo bezdrátově tisknout": ethernet = konektor RJ45 a UTP kabel = drát - co tedy chcete tisknout bezdrátově? :)) každopádně - po zapojení je možné že je potřeba ji nakonfigurovat (hlavně DHCP klienta) - postupujte dle manuáluna ostatních počátačích poté bude přístupné, nicméně je možné že bude třeba ji nainstalovat - normálně přes přidat tiskárnu (síťovou) a postupovat dle kroků na obrazovce

Ona má nejspíš získání adresy z DHCP zapnuté defaultně. Ale i tak bych se do manuálu mrkla. Hlavně se k ní ale nepřipojí, dokud si ze stránek výrobce nestáhne a nenainstaluje ovladače.

ty ovladače se obvykle stáhnou a nainstalují samy pokud ji přidáváte normálně přes toho win průvodce. základ je aby byla na síti viditelná a to zajistí to DHCP. že je v defaultu jako klient bych netvrdil, často není aby bylo možné připojit ji UTP k jendomu PC zadat adresu z manuálu a hned konfigurovat

Důležitým síťovým prvkům v LAN (servery, tiskárny, skenery, ...) se vždy definuje pevná IP konfigurace.To jsi evidentně neudělal.Co s tím?1) Zjisti topologii LAN, např. z OS WNT:ipconfignebo z Linuxu:ifconfig2) Prostuduj manuál k dané tiskárně:http://www.dell.com/support/home/cz/cs/rc1077... především v sekci Network Set-Up. 3) Zkontroluj, že je UTP kabel tiskárny zapojený do switche, ne do routeru.4) Nastav pevnou IP konfiguraci tiskárny --> RTFM!Postupuj podle návodu krok-za-krokem -> je to prosté.Nesdělil jsi verze OS, z kterých hodláš tisknout.AFAIK jsou k dispozici ovladače pro 4. a 5. řadu OS WNT, z 6. řady jen pro Vistu a W7.Btw:Nečekej žádné extra výkony, je to tiskárnička > 12 let stará a disponuje jen relativně pomalým rozhraním Fast Ethernet.

"Nečekej žádné extra výkony, je to tiskárnička > 12 let stará a disponuje jen relativně pomalým rozhraním Fast Ethernet."? Odkdy Fast Ethernet nestaci na rozumne preneseni tech par MB az desitek MB tiskove ulohy, nota bene v domacim pouziti?

Aktuální standard 1 Gbps to nesplňuje. Jinak máš samozřejmě pravdu:pro občasné domácí tisky to bohatě stačí.

Připomněl jsi mi, že před ~ 30 lety jsme pracovali v LAN ještě stokrát pomalejší:1 Mbps.A taky to fungovalo.

Stačí to na jakkoliv časté domácí tisky, proboha. Je to tiskárna, ne NAS.

Presne tak... milanr se zda zacina mit podobnou nemoc jako hradni milos.Se 100Mbitem mam i starsi barevnou laserovku a bez problemu tiskla treba 300 stran na jeden zatah. GbE je povetsinou u tiskaren jen proto, ze dneska uz ten chip vyrobce stoji ani ne $1, tak je mu to fuk - za to udelat do tiskarny poradnou podporu* pro kompletni IPv6 tak to neee *tj. aby funguvalo vic nez jen SLAAC, aby tiskarna umela byt IPv6 only, aby umela DHCPv6,...

Tiskárny většinou obsahují nějaký RISC SoC (Mips, ARM), kde je dneska gigabitová síť standard. To je asi tak jediný důvod proč jsou dnes domácí tiskárny na gigabitu :) Být ještě pořád levnější 100Mb/s, jedou na tom.Mimochodem, s tiskárnami z té doby mám zkušeností dost a milý Milanr naprosto zapomněl že největší krize té doby byla u tiskáren RAM. Přenést knihu v PDF netrvalo nijak dlouho, ale vytisknout to…

on je to takový místní exot. Myslí ale vlastně nic neví. Jen dokola opakuje to samé. Skvělý fabulátor

Pises strojove jedno a to same porad dookola. Proc nemuze zapojit tiskarnu do routeru ale jen do switche je mi zahadou. Cokdyz switch nema. Doma obvykle staci 4 porty routeru, kazdy nema rozsáhlou sit. Staci se do routeru kuknout zda tam neni nove zarizeni, vetsinou v dhcp server, nebo lan clients a pak jen tu ip zadat, ne vzdy se tiskarna nainstaluje sama kor kdyz nema ovladače.

Bohužel jsem zjistil, že DHCP mám vypnuté. Do konfigurace tiskárny se mi nedaří najet, zjistil jsem, že IP adresa by měla být 172.17.101.xxx, což je mi divné. Můžete nějak poradit? Děkuji Vám moc.

Pokud je na tiskarne tato ip, muze byt nadtavena napevno. Staci pc nadtavit ip stejnou, krom posledniho cisla a pak se do admin tiskarny dostanes. Pripafne dhcp tapnout primo z tiskarny. Kukni na web, zda tam neni nejaka appka, ktera dokaze managmentovat tu tiskarnu ikdyz neni ve stejne siti.

Díky za radu, IP adresu jsem si již zjistil, bohužel se mi nedaří ji dle návodu přidat.

1. zjistit IP tiskárny by mělo jít tiskem konfigurační stránky - pokud to nemá ovládací displej, tak pomocí tlačítek na tiskárně. Viz manuál(Turn off the printer.Open the front cover.Press and hold Continue as you turn the printer back on.All the lights cycle.Close the cover. The light sequence that represents the Home menu is displayed.To print the Printer Settings Configuration sheet, press and hold Continue until the lights cycle. The sheet prints.)2. porovnat IP tiskárny s IP routeru, případně počítače. Pokud jsou ve stejném rozsahu (stejné první tři skupiny čísel), tak zkusit z PC ping na IP tiskárny. Pokud ne, tak si nenačítá IP adresu z routeru, ale má ji pevně nastavenou. Přenastavíš ji tak, že si na PC nastavíš na síťovce IP adresu ze stejného rozsahu s tím, že poslední číslice bude třeba o 1 vyšší. Pokud tiskárnu stále nepingneš, připoj se kabelem na přímo, bez routeru. Teď už by to mělo jít. Ve webovém prohlížeči si pak napíšeš HTTP://ip_adresa_tiskárny a tiskárnu si překonfiguruješ podle své sítě ...

Uz se ti doneslo i to, ze DHCP muze pridelovat stale stejnou adresu? Takze ne, neni nutne dratovat do tiskarny IP konfiguraci napevno. Pevne konfigurace jsou akorat oser do budoucna, kdyz se neco bude menit, tak se to musi menit na 50 mistech!

Vyhradit si na routeru IP adresu pro tiskárnu je také oser do budoucnosti, po každé výměně routeru se musí hledat, kde a jak se to nastavuje a zda to s dotyčným zařízením skutečně funguje. Normálně jen přehodím router, nastavím rozsah a jdu od toho. Navíc to má tu kouzelnou vlastnost, že po nastavení pevné IP adresy na počítači lze tisknout bez ohledu na to, že je dotyčná část sítě je odpojená od DHCP serveru. Zrovna včera jsem to využil, když stavebníci přesekli kabel mezi racky a bylo potřeba před víkendem vytisknout a rozeslat zprávu.

No vzhledem k tomu, ze wifikrabicky nepovazuju za router a normalni router ma OS, tak zkopiruju konfiguraci do noveho, az ho za 10-15 let budu menit To odpojeni od DHCP je pravda problem, ale bezne se to resi tak, ze lze definovat cas po kterem nastaveni expiruje, takze pro tiskarny lze dat klidne mesic - a za mesic si snad preseknuty kabel das doporadku

Rozepisovat se mi to nechce vzhledem k pozdni hodine, ale co to zase radis za nesmysly Rybaku? Kdyz tomu nerozumis tak nerad.

Otevři návod ( http://downloads.dell.com/manuals/all-products/esup... ) na straně 39 a najdeš tam postup jak nainstalovat tiskárnu v síti.Odkazují na aplikaci pro konfiguraci tiskárny z CD, asi půjde stáhnout i z webu DELL, ten tiskárnu v síti najde, připojí se na ni a můžeš jí změnit adresu. Dál tam je popsaný i postup instalace ovladače do PC, co chceš víc?

Pravděpodobně musíš na dané počítače taky nainstalovat k tomu výrobcem určený SW.

Co máte za operační systém? Předpokládám MacOS/Linux, pak nemáte jediný problém, prostě ji připojte, v konfiguraci nastavte zeroconf, na všech zařízeních taky, a pak se vám v CUPSu objeví sama. Nic víc netřeba.Jestli máte Windows, měl byste si přečíst návod, který se samozřejmě v takových případech dodává.