» Poradna » Web a internet

Ethernet vstup na tiskárně

Ahoj, chtěl bych se Vás zeptat. Mám na tiskárně vstup pro ethernet kabel. Když jeden konec kabelu strčím do tiskárny a druhý do svého routeru, budu moci tisknout na tuto tiskárnu ze všech zařízení, která budou připojená k tomuto routeru? Klasický bezdrátový tisk, tj. bezdrátové propojení tiskárny s routerem, moje tiskárna bohužel nepodporuje. Proto se ptám na toto. Díky všem.

Odpovědi na otázku

Bude to fungovat, jen musíš buď pomocí administrace tiskárny přidělit tiskárně IP adresu ručně nebo zvolit DHCP. Pak IP adresu přidělí router automatcky. Ale to druhé řešení (DHCP) není vždy nejlepší řešení.

Super, díky za radu.