» Poradna » Počítačové sítě

Ethernet Switch problém

Dobrý den,už od rána tu bojuji s ethernet switchem, který každou chvilku rozšlapu.Zkoušel jsem zapojovat v pořadí: modem->router->switch->Pc a nefungovalo.Zkoušel jsem rovněž v pořadí: modem->switch a ze switche jeden konec do WiFi a druhý do pc.Jde mi o to, že si platím za 1000Mbps internet, ale mám wifi, která podporuje ve výstupu max 100Mbps. Switch jsem koupil se záměrem, abych využil plnou sílu internetu, a tak jsem to chtěl zapojit, aby jeden konec šel do wifi a druhý do Pc, přičemž v pc abych měl 1000Mbps.Je to vůbec možné nějak zapojit?

Odpovědi na otázku

Potřebuješ ještě Gigabit router a pak je to první zapojení správně.

jako že chceš 1000 Mbps na wifi?

Proc by ne, dnes neni problem postavit, samozrejme to nebude za par drobnych ;)

Dřív jsem byl blb a koupil jsem wifi s podporou 100Mbps, ovšem platím za 1000Mbps, tak jsem chtěl nějak napojit z modemu do switche a ze switche jeden kabel do wifi a druhý do pc. Každopádně jsem se dočetl, že to není možné, protože modem neumí zprivatizovat více Ip.

uved prosim typ toho "modemu", at se na to podivame :)

Modem i switch jsou 1000Mbps? Co kabeláž taky ok?

router i switch musi podporovat gigabit na lan.

Ten modem je co zac? Predpokladam ze jsi s touto rychlosti na optice a tim padem je to nejake ONT, casto byva kombinovano s routerem, takze mozna dalsi router za nim je zbytecny. Pokud to ONT dodava poskytovatel k 1Gbit pripojce tak by melo potrebnou rychlost routovani zvladat a taktez mit takto rychle porty.

A když připojíš switch do modemu a počítače, tak internete jede 100Mbit/s, nebo nejede vůbec? Pokud nejede vůbec, tak nejspíš potřebuješ mezi switch a modem dokoupit ještě gigabitový router.Napiš nám typ modemu, takhle jenom hádáme.

Nad switchem v siti by mel byt router GLAN z nej kabel do PC a druhy kabel do wifi routeru kterej prepnes do AP rezimu

Do toho prvniho Routeru strc kabel do WANu