Ethernet port

Ahoj, doma jsem našel základní desku ASRock N68C-S UCC. Potřeboval bych co nejdřív zjistit rozmístění pinů u ethernetu u té desky (potřebuji to odpájet … k jednomu projektu). Jenže místo 8 pinů, které bych očekával, je tam pinů 14. Nevíte někdo, jak by se dalo zjistit, který pin ethernetu na desce náleží kabelům u ethernetu? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Je to společný konektor s USB. Takže tam máš navíc +, -, a dva páry pro data.Pokud umíš pajet, tak snad umíš i proměnit zapojení konektoru a zjistit si, který kontakt je na co, ne?

Najdi podle označení specifikaci kostky s konektorem u výrobce, mohl bys tam mít tohle: https://www.rj45-modularjack.com/photo/pl19263462-85793_10... a to obyčejným měřákem nepropípáš.

Ten konektor bude mít integrovaný transformátor a další piny budou patřit LED diodám.