Espon LX-300 a Windows 7

Zdravím, chtěl bych rozchodit starou tiskárnu Epson LX-300 na Windows 7.Už jsem si koupil redukci z paralelního portu na usb port, nainstaloval ji pomocí přidat tiskárnu a vybral epson lx series 1 (80).Ale tiskárna netiskne, nevíte prosím proč??Předem díky za odpověď

Odpovědi na otázku

A ten prevodnik mas spravne nainstalovany? Kdyz vybiras jak je pripojena, mas tam LPT?

Zajdi si na web výrobce, zadej přesné označení tiskárny pro vyhledání příslušných ovladačů..

už jsem tam byl, ale ovladače na Windows 7 tam nemají

Epson LX-300 na Win7 normálně funguje, tady máš pro ni ovladače od DOSu, přes XP až po Win10 a MAC OS.https://www.epson.cz/supportNicméně problém bude nejspíš v té redukci USB>LPT, ty většinou nechodí nebo na nich funguje jenom něco. Nejlepší na to je použít do PC kartu do PCI nebo PCI-e slotu, podle toho co máš, s LPT portem, může být případně kombinovaná i s 1-2 COM porty. S těmi nebývá žádný problém.

Třeba na základní desce paralelní port má, jen jej vyvést. Jinak pochopitelně přídavná karta je lepší, nebo opravdu kvalitní USB/PP převodník a ne něco šizeného.

mám notebook ,takže ji vlastně nerozchodím, chápu to dobře? Díky za odpověď

Pak potřebuješ opravdu funkční převodník USB>LPT, také existují.Jinak ovladače pro ni mají i Windows v katalogu, takže se sami stáhnout z update nebo si je můžeš stáhnou ručně.http://catalog.update.microsoft.com/v7/site/Search.aspx

takže v podstatě to bez koupě dalšího zařízení nejde rozchodit? Ach jo

Bylo by dobré pokud by Ti někdo poradil nějaký odzkoušený který fakt funguje. Já o žádném takovém nevím, zkoušel jsem jich několik, pak jsem to vzdal a použil PCI-e kartu.Na ntb pokud máš eXpress slot by mohlo dobře fungovat něco takového:https://www.startech.com/Cards-Adapters/Parallel/1...

když si připojil ten převodník a nainstalovaly se ovladače ... vytvořilo to ve správci zařízení LPT1 port, nebo jen "podpora tisku přes sběrnici USB"? Pokud to první, tak zkoušej drivery různých výrobců, případně generické od MS. Zkus i drivery od OKI, s tím už jsem pár jehličkovek rozjel i pod W10 x64.Pokud to vytvořilo tu "podpora ...", tak ten převodník zahoď, s tím se mi to nikdy nepovedlo rozjet. Já raději rovnou kupuji PCI resp. PCIe karty s LPT ... ty USB bývají pro zlost