» Poradna » Web a internet

Eshop a historie cen

Ahoj, chtěl jsem se podívat na vývoj cen nějakého produktu. Snad na žádných stránkách jsem ale nenašel historii cen. Dřív to bylo na czc.cz, kde to nejdřív zrušili u zlevněného zboží a pak úplně (tím i moje nákupy u nich). Myslím že to ještě nedávno bylo na nějakým srovnávači cen, ale už jsem to na žádným taky nenašel. To už tohle nikde neexistuje? Pro mě celkem důležitá věc při nákupu.

Odpovědi na otázku

Jeb na to, vsetko bude drahzsie . Svet je zly, dokonca aj zlejsi.

No přijde mi absurdní, že takováhle základní věc nikde není. Chápu že by pak nemohli uplatňovat fake slevy a podobné triky co většina eshopů dělá, ale minimálně srovnávače by tohle rozhodně měli umět.

Nefunguje bohužel.

Jak u čeho, třeba u tohoto Arcticu ano:https://www.czcgraf.tk/index.php

Když si něco potřebuju koupit, k čemu je mi informace kolik to stálo minulý kvartál?

Taky tomu moc nerozumím. Dle mého je to pouze pro lidi, co honí každou akci či "akci", slevy a "slevy". A nebo naopak, elitáře co shánějí nejdražší pro pocit vyjímečnosti.Nechápu. Pokud něco potřebuji, podívám se na ceny v obchodech kde běžně nakupuji a pokud cena odpovídá mým finančním možnostem/pocitu že je dobrý poměr cena vs výkon, pak to prostě koupím. A je mi jedno, zda to včera/před týdnem/měsícem bylo levnější o X, nebo dražší o Y,............ Buď to chci a nebo nechci, nebo potřebuji a nepotřebuji. Vždyť kupuji nyní, zajímá mě tedy aktuální cena.Pokud někdo potřebuje doopravdy ceny srovnávat např. z důvodů tvoření konkurenčního e-shopu či studiu, pak si nějaký ten parser udělá.

Jenže kdybys byl takříkajíc za vodou, tak takovou karpální kravinu nenapíšeš. Hádám, že jsi na tom úplně stejně, jako ti, co slevy (nebo historii cen, aby se zorientovali) hledají. Takové kraviny píší pouze mafiáni, nebo socky, které si hrají na něco, co nejsou. Taky nevím, kolik stojí různé celozrnné pečivo, ale pokud vidím, že stojí pětkrát více než obyčejné, tak ho prostě nekoupím, protože mám podezření, že si prodejce dělá dobrý den.

Nepoužívej slova, kterým nerozumíš chytrolíne.

Heureka.cz ma tusim porad graf historie ceny zbozi u vsech zbozi.

Akorat musis zascrolpovat trosku vic dolu na strance ;)

*zascrollovat

heureka.cz

CZC to zrušil s přechodem na nový eshop pár let zpátky. Ono se dělají blbě velké slevy a výprodeje, když člověk jediným klikem zjistí, že to stojí i se slevou -70% stále stejně jako minulý týden.Takže využij heuréku nebo podobný web. Ta má vždy úplně dole na stránce graf. Aktuálně jsou grafy nejzajímavější u pamětí, které stále jen zdražují. Jak by se asi s viditelnou historií cen daly vykouzlit takovéto "slevy"?https://www.czc.cz/kingston-hyperx-fury-blac... (-4%)https://pameti.heureka.cz/kingston-ddr4-16gb-2133mh... https://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-l... (-22%)https://pameti.heureka.cz/crucial-ballistix-sport-d... https://www.czc.cz/corsair-vengeance-black-1... (-32%)https://pameti.heureka.cz/corsair-vengeance-lpx-ddr...

Mám na prodej několik 2x4GB kitů KVR1333D3N9K2/8G (dual rank) s doživotní zárukou. Myslím, že když při prodeji uvedu slevu 40 % a budu je prodávat za 1 200 Kč, tak to bude v cajku. https://pameti.heureka.cz/kingston-ddr3-8gb-1333mhz... On je to ekvivalent https://pameti.heureka.cz/patriot-signature-line-dd...

Teba naozaj zaujíma , že aký je vývoj ceny tvojho mobilu od roku 1956 ? Lebo ja mám také skúsenosti , že kým sa naplní databáza na grafy s cenou nejakého výrobku , tak už skončí výroba a začne dopredaj .....Iba ak by si chcel sledovať historiu ceny uhlia , ropy , plynu , železa a ceruziek Verzatiliek/ lebo tie sa vyrábajú už 60-70 rokov/.

To si tady nikdo nedokáže představit, že je to velmi mocný nástroj na rychlou kontrolu falešných slev? Viz. kousek víš "sleva" -32 % na RAM (7 153 Kč > 4 899 Kč), která loni stála i těsně nad 1800,-. Tedy reálně zdražení až o +170 %.

To je sice hezké vědět, že sleva je falešná, ale stejně je to na prd, protože ti skutečnou slevu nikdo nedá. V podstatě stačí přijmout fakt, že na spotřební zboží žádné skutečné slevy neexistují a všechny jsou falešné... :)

Tak třeba to někomu ušetří peníze, protože ho to odradí od zbrklého nákupu něčeho, co aktuálně nepotřebuje, ale díky falešnému nápisu -50%, má nutkání to koupit. Ale idioty, co jdou po slevách jak slepice po flusu to stejně nezachrání. To je fakt.

A k čemu ti to bude? Pokud něco chceš koupit, tak to musíš koupit za aktuální cenu, informace o tom, že to před měsícem bylo levnější, ti je k ho*nu, akorát tě nasere :D Zbytečné vlákno...

Zbytečnej seš ty a už to víme řadu let. Když nevíš k čemu bys to použil, tak se k tomu nevyjadřuj, akorát ze sebe děláš blba, což už stejně všichni ví.