» Poradna » Windows (a jiné OS)

Eset-firewall-poslední zablokovaná komunikace-ip ktere nepoznavam

Ahoj, mám čerstvě přeinstalován počítač a tak se prokousávám nastavením a přišel jsem na něco čemu nerozumím. Jde o zobrazení "poslední zablokované komunikace" v nastavení firewallu v antiviru Eset. Našel jsem zde dva zablokované pokusy které mě celkem děsí. Vůbec nevím o co jde viz. screen a rád bych kdyby mi někdo řekl víc. Kdyby šlo o nějaké cizí aplikace ale on je tu zablokovaný pokus z jiného pc, jménem LADA-PC a potom cosi úplně neznámého. Ví někdo o co jde ?screen zde http://www.imgup.cz/image/LrOU

Odpovědi na otázku

Vsak ti to tam pise, v Media palyeri mas povolene zdielanie pesniciek s inymi poctacmi.Kde si na sieti? Na internate/koleji? Ludia preberte sa piste take presnejsie info nestaci - ze enjde mi net. Naposiem aky mam operacny system odkial bertem inetrenet a spon daco...

Jde o stolní pc napojený kabelem na router v domácí síti (doma). Domácí sít - profil mám nastavený i ve windows. Používám Win7 64bit. Poskytovatel připojení Internext ...jestli to k něčemu bude. IP adresa LUDA-PC je opravdu v mé síti. Co dělat ..takže se mi někdo vědomě dostává do pc a jde o hudbu nebo i další soubory ? Dík

Chlape, a pouzivas wifi? mas doma wifi?

Wifi mám s jinými zařízeními ano (ebook, dva notebooky), tento pc má sice taky bezdrátový adaptér ale připojuji se pouze přes kabel. V každém případě ten název pc nepoznávám. Připadám si jako blb ale mě vážně nenapadlo že po čisté instalaci můžu řešit takové věci, klasické sdílení se snažím vždy vypnout a nic takového jsem si nenastavoval.

mě napadá NezabezpečeníJe li radar kouknout kdo se pokouší připojit a kdo je kolem

Bude nema zebepzecenu wifi siet alebo je zabezopecena zle. Ak mas len WEP zabazepecenia na starom (velmi starom) routri kup si taky co ma aj novsie WPA.

Mohl by si napsat jaký radar máš namysli a jak zjistit kdo se chce připojit ?

nic když neznáš

No ked urobis cistu instalaciu tak vo Windows zabudovany Windows Media Player automaticky ma predvolne zaskrtnute ze:1. ty zdielas vsteky svoje pesnicky a videa co mas v pocitaci a cudzi ludia naopak tebe poskytuju svoje pesnicky2. eset ti to zablokoval.3. keby si odinstaloval este bude to povolene.zaver:nastav si Windows media palyer - tu to nebudeme psiat zagugluj si.nastav si pocitacovu site tak, aby sa ti tam druhy nemohli pripajat - ako keby si nemal heslo alebo ako keby si pouzival WEP zabezpecenie, ak ani jedno ani druhe tak si zmen heslo wifi sietezdravim

Děkuji za vysvětlení i za rady. Zajímala by mě i ta druhá IP adresa o které se tu nemluvilo, v detailech screenu viz. obrázek byl název aplikace svchost.exe google mi ukazuje že je to nějaká součást aktualizací windows ale proč je zablokovaná...

to by si zistil v process exploreri, fidleri a podobneAlebo daj zguglovat aj tie info co si zamazal cervenou

Mrknu děkuji. Ještě k té nezabezpečené wifi, název routeru je: TP-Link TL-WR741Nd zase tak starý asi není a jak už to bývá, dával ho poskytovatel k internetu. Bydlím na bytě a tato firma nám tu dělala rozvody i do jiných bytů. Na půdě má krabice. K routeru samotnému se nemůžu dostat, protože poskytovatel/technik mi ani nechtěl dát heslo. Na pc máme určitě wpa2, heslo celkem dlouhý (písmena-číslice)

Ty mas pripojenie na wifi a aj kabel ale router nie?Zaujimave. netradicne. tebou tazko obsluhovatelne.To by potom stalo za to kupit si vlastny wifi router a mat doma svoju vlastnu wifi.

Teď ti možná nerozumím. Internet k nám do bytu je vedený kabelem s půdy, jak to mají tam to nevím. Jejich kabel vede k routeru a tak by to mohlo končit. Já jsem si do něj ale přidal UTP vedený do stolního pc. Ostatní přístroje frčí rovnou na wifinu. Teď koukám na zabezpečení wifi a máme opravdu WPA2-PSK kdysi jsem ještě nastavoval jakési filtrování Mac adres a k tomu jsem potřeboval právě přístup k routeru. Ten nemám :( Proto mě docela dostala to doporučení zabezpečit si internet. Netradiční myslíš ten jejich router který je defakto náš nebo způsob vedení internetu z půdy ? Ve službách jsem si už "media player sharing" podle google zakázal, ještě zkontroluji tu druhou adresu a jinak doufám že mám snad pc dobře zabezpečený.

z/s omyl-překlep omlouvám se za chybu

Nastav Firewall Eset do Interaktívneho režimu a povoľuj všetky odchádzajúce a prichádzajúce spojenia IN/OUT o ktorých si presvedčený, že neškodia. Budú sa ti zapisovať povolené pravidlá, ktoré si kedykoľvek v "retro" nastavení firewall u skontroluješ. Odstrániš, alebo doplníš.

K routeru samotnému se nemůžu dostatJá jsem si do něj ale přidal UTP Ja nerozumiem tebe, asi si zo mna strielas?