» Poradna » Programy

ESET - optimální nastvení

Ahoj,prosím o radu Mám Win 10 Pro 64 bit. přípojení od UPC 100 Mb/s.Prosím o radu, pokud to takto jde, na optimální nastavení ESET Internet security, tak aby "pomáhal a chránil". Zkusil jsem nejdříve nastavit ESET dle svého nejlepšího vědomí/svědomí. Hlavně v sekcích Síťová ochrana/Firewall a Web. Ale po tomto nastavení mám problémy s připojení na net. Je to na podruhé či na vícekrát než se načte stránka či se např. steam připojí na server. Když vrátím alespoň v těchto sekcích na standart, tak vše jede "asi" normálně, ale připadá mi, že jsou povolené zbytečně některé fuknce, které nevyužívám. Je možné doporučit, co je dobré povolit/zakázat. . Děkuji, Jik

Odpovědi na otázku

Nejidealnejsi je ten bazmek vubec neinstalovat.

Úplně podrobně to budeš muset nastavit sám, protože do tvých programů nikdo nevidí. Jde o to, že spolupracuješ s nastavením firewallu. Obecně doporučuji u antiviru zaheslovat přístup - Nastavení>Rozšířená nastavení>Uživatelské rozhraní>Přístup k nastavení.Také automaticky ruším u všech antivirů (zejména AVG a Avast) kontrolu odchozí pošty.

Děkuji, AV mám s přístupen změn jen jako admin (ale nezaheslovaný). ve firewallu ESETu jsem nastavil filtrování všeho možného (některé "položky" mi nic neříkají, ale po americku, co neznám z tak radši zakážu/nechám kontrolovat). Poštovního klienta nepoužívám. Poštu beru přes prohlížeč. Jen se mi jednalo, jestli lze paušálně určit, co je zbytečné blokovat/filtrovat a co ne. Co by mohlo zbytečně brzdi net. Nebo to vše nechat na standart dle ESETu?. Díky a mějte se fajn.

Tak celkem logicky to paušálně určit nejde. Kdyby to šlo, tak tam žádné podrobné nastavení vůbec není potřeba :) Každopádně bych doporučil tam ten balast necpag vůbec, protože to dělá akorát problémy. Ale pokud na tom trváš, tak ho nech v defaultním nastavení.

Děkuji

Doporucuji oslovit podporu Esetu. Pomuzou i kdyz treba nemas placenou verzi.Pomahat a chranit. Jestlo to nemas na bankovnictvi nainstaluj Sanbox a chod na porno v nem. Ale ne na moc tvrde. Po akci smszes obsah

Nejlepší nastavení je žádný ESET. K ničemu ho nepotřebuješ.

V desitkach asi na nic ale na starsi ok. I kdyz cas ukaze ze nezvladne vsehttps://www.eset.com/cz/podpora/

Firewall by som ponechal v automatickom rezime bez vlastnych pravidiel, nakolko aplikacie sa neustale aktualizuju a hlavne aktualizacie metro aplikacii v C:\Program Files\WindowsApps sa instaluju vzdy do noveho adresara a nasledne vyzaduju vytvorenie noveho pravidla.Co sa da odporucit, je prepnutie HIPS do smart modu, co je interaktivny rezim s minimalnym pytanim sa na akciu. Deje sa tak napr. iba pri modifikacii hosts suboru, pri zapisovani debugger hodnoty v IFO registry, atd.Taktiez si mozete vytvorit HIPS pravidla pre lepsiu ochranu proti skriptovemu malwaru a ransomwaru (https://support.eset.sk/kb6119/), co ale moze sposobovat FP v pripade, ak pouzivate legitimne skripty, typicky powershell.

Děkuji za rady. Mějte se fajn.