» Poradna » Programy

Error: unknown filesystem. grub rescue>

Zdravím.,,error: unknown filesystem. grub rescue>"Tuto chybu mi můj notebook od Packardu hlásí.Zjevně se tak stalo po odstranění OS Ubuntu, Windows 7 je, ale stále v počítači.NTB nereaguje na kombinaci pro obnovení systému, ani na nouzový režim.Všechna data PC mám zálohována.Prosím poraďte mi jak tuto chybu obejít, když příjdu o data na disku vadit to nebude.Také chci dodat, že nejsem zrovna superman v říši Technologie takže na mě prosím pomalu :)Předem děkuji.:)

Odpovědi na otázku

1. Zjisti, jaké partišny na tom disku vůbec máš.Ale podle dotazu doporučuji předat někomu, kdo tomu rozumí.

Přečti si toto: wiki.ubuntu.cz/odstranění_ubuntu a podrobně se podívej zejména na Obnova zavaděče Windows. V případě problémů napiš a poradím ti.

Stáhni si program mbrfix.exe , nabootuj z média Windows do příkazového řádku a pusť ten mbrfix.exe s parametry dle tvého HDD.Přerazí to ten grub zavaděčem Windows, už jsem to používal párkrát.

Příklady použití:http://www.sysint.no/nedlasting/mbrfix.htmJá to obnovoval příkazem:MbrFix /drive 0 fixmbr /yes