» Poradna » Notebooky

Error loading operating system Win 8

Zdravim, mam cca 2-3 roky notebook, ktery bezel bez problemu az do ted. Dnes jsem mel notebook normalne zapnuty a na steamu jsem nechal bezet nejake stahovani a na par minut od pc odbehl, kdyz jsem se vratil cekala na me jen cerna obrazovka s chybou "error loading operating system" zkoušel jsem par postupu jako zkontrolovat zda je hdd dobre zapojeny a jestli se vubec hlasi. Bohuzel vse je zapojene v poradku a v biosu se mi disk take hlasi, ale bootovat se mu nechce... Zkousel jsem pomoci usb disku zapnout opravu systemu ale marne, v instalatoru uz disk videt neni a oprava ho take nevidi. Zajimalo by me zda je nejaka moznost jak zjistit zda disk doslouzil nebo je chyba jinde, doted jsem si nevsiml zadnych vypadku systemu ani zadneho vyrazneho upadku vykonu na disku nebo jinych chyb. Pripadne jestli je zpusob jak disk rozchodit pokud je vada softwarove casti. Dekuji

Odpovědi na otázku

Nabootuj diagnostický disk a můžeš zkontrolovat vše - disk, paměti....UBCD

Muzes mi dat nejake instrukce kde tuhle moznost najdu ? Nedostanu se dal jak do bious a jiny disk nemam

Tak jsem pomoci toho UBCD nabootoval a v zalozce HDD provedl diagnostiku WD disku ale zadny disk me to nenasla... Takze si myslim ze je hotovo jen me prekvapuje ze disk se mi zda ze jede nebo aspon se toci ovsem system ho jen vidi ale nijak nekomunikuje

V biosu je vidět? Můžeš zkusit disk připojit k jinému (funkčnímu) PC/NTB (sata nebo usb redukce).

Pomoci usb redukce jsem pripojil disk na jiny NTB ale ani tam se nezda ze by komunikoval... Ale v systemu v diskovych jednotkach ho vidim ale nejde z nej bootovat ani se na něj dostat. Na disku je Win 8 a zkousel jsem to pripojit na NTB kde jsou win 10, u sebe na notebooku jsem musel prepinat bios na legacy mod ale tady se mi zda ze ani tohle nezabira.

Na tom funkčním notesu spusť http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemo... a podívej se na smart toho disku (screen můžeš dát sem).

Program disk nenajde, ale ve spravci souboru je disk viditelny. https://ibb.co/b54gSRhttps://ibb.co/hhQugmKoupil jsem novy disk a notebook zase bez problemu jede, jen by me zajimalo kde se stala chyba... popripade zda se da z disku dostat aspon k datum.

Podle typu je to SSHD. Příště se tomu širokým obloukem vyhni.(pořiď si SSD na systém + velký HDD na data)Data vidím černě...

Oba jsou SSHD, jsou to disky do notebooku kde se vic jak 1 pripojit neda bez toho aniz bych nosil externi zvlast. Byt to normální stolni pocitac tak bych to resil SSD+HDD diskem. Bohužel notebook mi to nedovoluje :)