Ergonomická myš

Zdravím, nedávno jsem objevil ergonomické myši a celkem mě zaujaly. Jelikož trávím s myší v ruce dost času a tak je fajn si to tělo ničit co nejméně.. Maté s těmito myšmi nějaké zkušenosti? Případně nějakou, kterou by jste doporučili?Děkuji předem za názor.

Odpovědi na otázku

Pokud to má být ergonomické, je třeba, aby ti to padlo do ruky. Takže je jedno, co vyhovuje ostatním. Je třeba si jich pár osahat a vyzkoušet.

Logitech MX Master 3

mi po všech stránkách vyhovují herní drátové myšky A4Tech - akorát nehraju hry, mám je na práci.

Hezký večer,za mně Vertikální s trackballem.

Osobně vyzkoušeno a dlouhodobě používáno: Drátová: Razer DeathAdder (něco jako Colt 1911 mezi drátovými myšmi.) Teď jde do prodeje nová verze V.2. Bezdrátové:Logitech MX 2s Logitech G603 (na klasické AAA baterky - buď jednu nebo dvě). Oba Logitechy fungují buď na BT, nebo dedikovaný dongle. Ovšem jsou to myši za cenu dost přes tisícovku. Jsou i novější modely, ale tyhle mám vyzkoušené.

To ale nejsou ergonomické myši. Ty vypadají takto:https://www.alza.cz/vertikalni-mysi/18854128.htm

na ergonomii si taky nestěžuju:https://www.czc.cz/a4tech-bloody-t70-termina... v rámci konvenčních myší jsou ty gaming často slušně navržené, teda pokud nejsi levák

hodně leváků drží myš v pravé ruce, protože tak mohou využívat levé ruky např. k vypisování poznámek z obrazovky, případně vytváření schémat, náčrtů atp. a to bez toho aniž by museli pustit myš, přestat scrollovat, nebo se proklikávat dál a dál. Osobně si myslím, že v tomto jsou vlastně hendikepováni a posléze diskriminováni praváci.

myš držím v ruce v podstatě každý den už 30 let, posledních 15let minimálně 8h denně, spíše ale více. Zatím jsem neměl potřebu zkoušet vertikální myš. Vždycky mi stačila větší "klasická" myš. V dětských letech to byly levné Geniusky, pak asi 10 let Microsoft Wireless Laser mouse, a poslední roky Logitech MX Revolution, MX Performance, MX Master 2S. Co je ale důležité, tak ty ruce resp. prsty občas procvičit. I kdyby to mělo být jen "virtuální hraní na piano o desku stolu".

já si celkem chválím podložky se silikonovým polštářkem na zápěstí. Nemusí to ani být nic drahého - stačí ty obyč za pár stovek.