Epson perfection 1670 debian

Ahoj, mám věčný problém se skenerem Epson Perfection 1670 na debianu s KDE:Při použití simple scan mi vypíše: Skenování selhalo, nelze navázat spojení se skenerems XSANE pro změnu: Chyba, Otevření zařízení selhalo ' snapscan:libusb:005:005': Neplatný argument.Prosím, co byste mi doporučili udělat?

Odpovědi na otázku

Tento scanner zjevně potřebuje proprietární firmware – http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-26911... (je to návod pro Ubuntu, ale pod Debianem bude fungovat taky)

Ahoj, děkuji za radu, bohužel se to nějak nepovedlo, sice to teď detekuje ale Xsane zase má problém, stejně jako simplescanscanimage -L:device `v4l:/dev/video0' is a Noname Acer CrystalEye webcam virtual devicedevice `snapscan:libusb:006:002' is a EPSON EPSON Scanner flatbed scannerxsane:Chyba, Otevření zařízení selhalo snapscan:libusb:006:0021: Chyba během VN zařízení.simplescan skener vůbec nenašel (v nastavení je jenom webkamera)

Napadají mně úplně elementární závady. Zlobivý USB port, dlouhý, zlomený kabel. Můžeš zařízení vyzkoušet pod Windows ať vyloučíš chybu HW?☺

Pod Win to jede (nástroj fax a skener), ale zjistil jsem, že soubor, který jsem stáhnul (http://www.commercialventvac.com/~jeffs/ESFW30.BIN) je nějaká webstránka, ne binární, našel jsem tady: https://media-cdn.ubuntu-de.org/forum/attachments/23/04/7... Odzipoval jsem, přemazal /etc/sane.d/ESFW30.BIN, přepsal snapscan.conf na malé znaky, nicméně teď to hlásí: Chyba, Spuštění skeneru selhalo: Neplatný argument

V pořádku to jede i na OSX, jen mně na Debianu 8 ne

Neporadím. Používám sám EPSON V500 a V750 a při správném ovladači a VueScanu nemám na Ubuntu (x64) žádný problém.

Tak ykouším demo Vuescanu, vypadá, že funguje.Díky za odpověď :)

S Vuescanem jsem pod W7 rozchodil minoltu dimage scan dual III a to s lepší funkčností, než s originálními ovladači pod XP. (Pro W7 firemní ovladač pro tento skener není a nebude). Takže Vuescan by mohl pomoci.