EObčanka zapomenutý pin při zřizování, vyčtení z karty?

Dobrý den, je nějaká možnost jak vyčíst z čipu Občanky zapomenutý pin zadaný při zřizování na uřádě, mělo by jit asi o 4 místnou cifru.

Odpovědi na otázku

jo jasně.. proto tam ten bezpečnostní pin je aby si ho každej kdo tu občanku ukradne mohl "vyčíst"..

A jaký smysl by ten PIN měl, kdyby šel vyčíst z občanky? To je asi jako bezpečnostní dveře, co na sobě mají přilepený náhradní klíč pro případ, že své klíče ztratíš.Nevíš PIN? Najdi PUK:https://info.eidentita.cz/eop/OchranneKody.aspx

Nie, ste bez šance to prelomiť.

Asi stejně jako ho vyčteš z platební karty :)

To uz neni problem nikoho jineho, nez uzivatele. Nebo se zacnou delat kreditky z nejakeho materialu, na ktery se neda psat?

Na druhou stranu kdyby si to tak zapsal i tazatel, tak by ted nemel problem

Dobrý den, prosím o radu, mám poprvé letět letadlem do Bulharska. Plánují vycestovat na op, ale zapomněla jsem PIN k občance k tomu čipu. Vím, tohle bych neměla zapomenout, ale stalo se... . Prosím o radu, bude to po mě někdo chtít na letišti??? Moc děkuji.

tak tam nalepime stitek na kterej to napisem, si prece ten pin nebudu pamatovat ne, hezky na karte napsany ;)(delam si srandu)

Ono je dost mozne, ze tam ten pin ani ulozeny neni, natoz abys ho mohl precist... To je jako kdybys mel zamek na dverich a k tomu zamku byl privazany provazkem klic.

Klíč jedině pod rohožku. ☺

Dělají se i velmi realistické falešné šutry s dírou na klíč:https://ctrlv.cz/shots/2020/05/27/jYCh.pngPoložený na rohožce, vypadá naprosto nenápadně.

Jo, hlavne před bytem v paneláku, na chodbě s pěti byty.

Přesně tak

Dokumentace k eObčance pro MS Windowshttps://info.eidentita.cz/Download/---Uživatelská příručka k aplikaci eObčanka - Správce karty ve formátu PDFhttps://info.eidentita.cz/Download/UzivatelskaPriru...

No, a tam píšou, že máte zajít na úřad. Což je v podstatě jediná rozumná rada. Ale na to snad ta příručka ani není potřeba, ne?

Ne. Tam píšou, že PIN se nastavuje a odblokovává pomocí PUK (jak ostatně píše WiQiX | 26. 05. 2020 20:48)---PIN (Personal Identification Number)---- Používá se pro schvalování většiny operací s certifikáty a klíči (generování či import klíčů, zápis certifikátů do čipu, mazání dat z čipu, přihlašování pomocí certifikátu, …) - Nastavuje se pomocí kódu PUK, po zablokování lze odblokovat pomocí PUK- Délka kódu je 5 až 15 číslic...---PUK (PIN Unblocking Key)---- Používá se zřídka, slouží pro nastavení a odblokování kódů PIN a QPIN- Nastavuje se pomocí kódu IOK; nastavit lze jen jedenkrát- Po zablokování se nedá odblokovat- Délka kódu je 8 až 15 číslic...Samozřejmě lze důvodně předpokládat že "Radim | 26. 5. 2020 20:31" nezná ani PUK ... takže teď kouká jako puk.I když - pokud pracuje s PIN-em, tedy certifikáty a klíči - tak ty certifikáty má uložené určitě ještě někde jinde (musel je odněkud do e-občanky nahrát ...)

Pokud ovšem Radim | 26. 5. 2020 20:31" nemyslí BOK ...BOK – Bezpečnostní osobní kód: Kód pro identifikaci občana při osobním prokazování totožnosti. Zvolení hodnoty BOK (4–10 číslic) je povinností při převzetí občanského průkazu i v případě, že si občan neaktivuje elektronické funkce občanského průkazu.Viz již zmíněný odkaz "WiQiX | 26. 05. 2020 20:48"|

Já vím já vím prosím já PIN je stejné jako na platební kartě - napiš 4 hvězdičky

Zapomenutý PIN na e občanku.

Dobrý den zapoměl jsem přihlašovací kody na eobčanku poradíte mi co mám dělat děkuji