» Poradna » Notebooky

Energy Management

Dobrý večer,vedel by mi niekto povedať ako pracuje program Energy Management vo Lenovo G 500 typ 20236 os W 10 home.Mám to nastavené na Optimalizovaný stav batérie dobije len 60 %.teraz aktuálne 60 % k dispozícii zapojená,nenabíja sa.Zujímalo by ma kedy sa presne začne dobíjať,lebo mi príde že tento notebook to nepodporuje nedá sa nastaviť že napr.pri klesnutí na 55% sa spustí nabíjanie dobije na 60% a znova vypne.Baterku mám stále v notebooku.dakujem.Ps soráč píšem 2 razy túto tému že ak náhodou som ju včera večer neskoro zadal

Odpovědi na otázku

Necekane zacne dobijet pod 60%.Bud odpojis zdroj nebo klesne kapacita casem.Jinak mit 60% nicemu nepomaha.

No a co ten bloatware odinstalovat a nechat to na Windowsech?

Dejme tomu, ze pokud baterku potrebujes jen kratkodobe, tak neni od veci nastavit ze se zacne nabijet od 75pro a skonci na 80pro. Dal bych to neresil a mozna tu baterku proste vytahl a jednou za mesic nechal dobit, s tim ze samo uvidis ztratu.Tvrdi se ze idealni kapacita je 80pro, ale vyvoj jde dal, ale chybu tim neudelas. Baterka starne chemicky sama o sobe udajne za 3 leta ztrati 50pro puvodni kapacity, coz je diskutabilni. Mam repasovane lenobo t430 a kapacitu 70pro puvodni, s tim ze ta baterka ma za sebou mraky ciklu, okolo 500 a je starsi.Defakto je zbitecne mit baterku na 100pro, kdy dochazi k nejvetsimu opotrebeni elektrod, pokud ji clovek nepouziva.